خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, زندانیان  >  ممانعت از آزادی مهدی خدایی؛ توهین و تهدید خانواده فعال حقوق بشر زندانی

ممانعت از آزادی مهدی خدایی؛ توهین و تهدید خانواده فعال حقوق بشر زندانی

خبرگزاری هرانا – در حالی که مدت زیادی از موعد آزادی سید مهدی خدایی فعال حقوق بشر زندانی می گذرد، خانواده وی در پی پیگیری پرونده در شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر دادسرای عمومی و انقلاب تهران، از سوی مسئول دفتر این شعبه نسبت به هرگونه پیگیری پرونده مورد تهدید قرار گرفتند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای گذشته قاضی پور عرب رییس شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به خانواده آقای خدایی اعلام کرده بود که با توجه به اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مصوب سال ۱۳۹۲ حکم فرزند ایشان از ۷ سال به ۵ سال کاهش یافته است و با توجه به سپری شدن بیش از ۵ سال و نیم از مدت حبس مهدی خدایی،خانواده ایشان اقدام به پیگیری روند آزادی نمودند که در کمال تعجب مسوول دفتر شعبه ۵۴ ضمن توهین، نسبت به هرگونه پیگیری در مورد وضعیت پرونده فرزندشان به آنها هشدار داد.

لازم به یادآوری است قاضی پورعرب قبلا به صورت شفاهی به وکیل و خانواده آقای خدایی اعلام نموده بود که با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی و تجمیع جرائم، حکم مهدی خدایی ۳ سال خواهد بود اما طی روزهای اخیر و  پس از اعمال فشار نهادهای امنیتی حکم ایشان به ۵ سال افزایش یافت، با این وجود و علیرغم سپری شدن بیش از ۵ سال  و ۶ ماه از حبس مهدی خدایی، همچنان به دلایل نامعلومی بصورت غیرقانونی از آزادی وی جلوگیری به عمل می آید.

مهدی خدایی فعال سابق دانشجویی و دبیر انجمن اسلامی دانشگاه شهر ری و عضو مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران است که در سالهای ۸۷ و ۸۸ از سوی وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه بازداشت و متعاقب آن طی دو پرونده جداگانه به اتهامات اجتماع و تبانی، تبلیغ علیه نظام و فعالیتهای حقوق بشری در مجموع به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی از ۱۱ اسفند ۱۳۸۸ تا کنون در زندان اوین به سر می برد.

آقای خدایی در طول پنج سال و نیم زندان نیز با وجود محدوذیت ها و فشارهای گوناگون، فعالیت خود را متوقف نکرده و با ترجمه، کارهای پژوهشی و برگزاری و شرکت در کلاس های مختلف، به تلاش ها و تعمیق آگاهی خود و هم بندیان درباره موضوعات حقوق بشر ادامه داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید