خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۰, 17th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۰۹ ساعت ۲۱:۳۷:۰۴

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آزادی صادق آخوندی، عضو کادر علمی دانشکده پزشکی تهران

آزادی صادق آخوندی، عضو کادر علمی دانشکده پزشکی تهران

خبرگزاری هرانا – صادق آخوندی که دو هفته پیش توسط وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی بازداشت شده بود، شامگاه دوشنبه موقتاً آزاد شد.

دکتر صادق آخوندی، دانشیار گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران، پس از احضار تلفنی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات در خیابان صبا تهران، توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بود.

به گزارش کلمه، با وجود فقدان دلیل اتهامی، فشار بازجویان وزارت اطلاعات سبب صدور قرار کفالت برای آزادی موقت آقای آخوندی توسط آقای عبدی بازپرس شعبۀ ۲ دادسرای اوین شده است.

بر اساس این گزارش، بازداشت آخوندی خودسرانه و توسط مأموران امنیتی وزارت اطلاعات و بدون ارائۀ حکم قضائی صورت گرفته بود. بازداشت کنندۀ صادق آخوندی بازجوی او در زندان نیز بوده و در زندان به این عضو برجستۀ هیأت علمی دانشگاه گستاخی کرده و با دست به صورت او کوبیده است.

گفتنی است، بازداشت آخوندی که چهره ای شناخته شده در محیط های علمی و دانشگاهی است موجی از انزجار را در بین همکاران دانشگاهی و کارکنان دانشگاه پدید آورد و واکنش هایی را برانگیخت و بنظر می رسد همین امر موجب آزادی او گردیده است.

روز گذشته اعلامیه هایی بر دیوار دانشکده نصب شده بود که در آن از اعضاء هیات علمی، دانشجویان و کارکنان دانشکده دعوت شده بود تا در روز سه شنبه در مراسم دعای توسل برای استخلاص هر چه زودتر همکارشان شرکت کنند.

این مراسم پس از آزادی صادق آخوندی در روز گذشته به مراسم استقبال از او در روز جاری تبدیل شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید