خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۵ اسفند ۱۳۹۰, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۰۵ ساعت ۱۶:۵۱:۲۷

    خانه  > اندیشه و بیان  >  صادق آخوندی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، بازداشت شد

صادق آخوندی، استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران، بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – دکتر صادق آخوندی دانشیار گروه ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران پس از احضار تلفنی به دفتر پیگیری وزارت اطلاعات واقع در خیابان صبا توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و به اوین منتقل شد.

به گزارش کلمه، ماموران وزارت اطلاعات که فاقد حکم بازداشت و بازرسی معتبر بوده اند صادق آخوندی را پس از بازداشت با خود به مطب و منزل وی برده و اماکن مزبور را نیز بازرسی کرده اند.

این حادثه روز دوشنبه ۲۴ بهمن ماه اتفاق افتاده است و دکتر آخوندی از آن زمان همچنان در بازداشت غیر قانونی وزارت اطلاعات است. خانواده و همکاران وی به امید اینکه وی بزودی آزاد خواهد شد تا کنون از انتشار خبر بازداشت وی ممانعت کرده بودند.

دکتر اخوندی که از اساتید برجستۀ دانشکده دندانپزشکی است در عین حال معاون پژوهشی مرکز تحقیقات دندانپزشکی، مدیر مسئول مجلۀ علمی دندانپزشکی و نیز معاون سردبیر مجلۀ انگلیسی مرکز تحقیقات دندانپزشکی نیز می باشد.

وی فرزند مرحوم رئیس انتشارات دارالکتب اسلامیه است و خانوادۀ او سابقۀ دیرینه ای در انتشار کتب اسلامی در پیش و پس از انقلاب داشته و دارند. انتشارات دارالکتب اسلامیه پیش از انقلاب پاتوق بسیاری از فعالان مذهبی بوده و اکثر رهبران روحانی انقلاب به دفتر آن رفت و آمد داشته و با پدر دکتر آخوندی مراوده داشته اند.

در این مدت اساتید دانشکدۀ دندانپزشکی برای پیگیری وضعیت وی و تلاش برای آزادی او دو دیدار جمعی با دکتر لاریجانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران و برادر رئیس قوۀ قضائیه و نیز حجه الاسلام ابوترابی نماینده اسبق رهبری در دانشگاه که از نزدیک دکتر آخوندی و جایگاه وی را در جامعه دانشگاهی و دندانپزشکان می شناسند، داشته اند اما تا کنون نتیجه ای نگرفته اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید