خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۶ اسفند ۱۳۹۰, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۰۶ ساعت ۱۸:۴۵:۵۰

    خانه  > کارگران  >  مرگ کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از طبقه‌ی پنجم

مرگ کارگر ساختمانی بر اثر سقوط از طبقه‌ی پنجم

خبرگزاری هرانا – کارگر جوانی بر اثر سقوط از طبقه پنجم یک ساختمان درحال ساخت در غرب تهران جان خود را از دست داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ۱۲۵، کارگر ۲۳ ساله‌ای بنام ابراهیم – ع دریک پروژه ساختمانی مشغول اسکلت بندی یک ساختمان ۵ طبقه در شهرک گلستان (راه آهن) بود که ناگهان به پایین سقوط کرد.

محمود زرهی فرمانده آتش نشانی اعزامی در این خصوص گفت که پس از اعزام نیروهای آتش نشانی به محل حادثه هم‌زمان عوامل اورژانس نیز حضور داشتند که پس از معاینه فوت این شخص را اعلام کردند.

این فرمانده آتش نشانی بی‌احتیاطی و عدم رعایت موازین ایمنی در این پروژه ساختمانی را علت بروز این حادثه ذکر کرد و گفت: “البته تحقیقات بیشتر درمورد این حادثه مرگبار هم چنان از سوی کار‌شناسان این سازمان و نیروی انتظامی ادامه دارد.”

هرساله حوادث مختلفی در اماکن در حال ساخت و یا مرمت برای کارگران ساختمانی اتفاق افتاده که موجب فوت و یا مصدومیت و جراحات شدید برای آنان شده است. عمده این حوادث نیز به دلیل رعایت نکردن موازین ایمنی و فراهم نکردن محیطی ایمن از سوی پیمانکاران، مالکان و مهندسین ساختمان‌ها و بکار نبستن تجهیزات ایمنی و در پاره‌ای موارد بی‌احتیاطی کارگران اتفاق افتاده است.

سازمان آتش نشانی ضمن درخواست از سازندگان ساختمان‌ها بویژه ساختمان‌های بلند مرتبه مبنی بر رعایت دقیق نکات ایمنی و تعبیه و تامین حفاظ و امکانات ایمنی مناسب، هشدار می‌دهد که به خاطر حفظ جان و سلامتی خود و کارگران دقیقاً در محیط‌های کاری موازین و دستورالعمل‌های ایمنی و بهداشت کار را رعایت کنند و کارگران هم در هنگام کار حتماً از وسایل و تجهیزات ایمنی مناسب استفاده کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید