خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۸ بهمن ۱۳۹۰, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۲۸ ساعت ۱۴:۱۳:۱۴

    خانه  > کارگران  >  عدم پرداخت ۶ ماه حقوق معوقه کارگران قند بهستان

عدم پرداخت ۶ ماه حقوق معوقه کارگران قند بهستان

خبرگزاری هرانا – رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی خراسان جنوبی اعلام کرد: کارخانه قند بهستان با ۱۰۰ کارگر رسمی و ۶۰ کارگر فصلی به جهت کم بودن ورودی چغندر قند و کمبود نقدینگی از پرداخت ۶ ماه حقوق معوقه کارگران خود درمانده است.

علی سالاری با بیان اینکه این واحد تولیدی با دریافت کمک‌های نقدی از سوی ارگان‌های دولتی استان در تلاش است که خود را از بحران هزینه‌ها نجات دهد، اضافه کرد: در این کارخانه درآمد کم جوابگوی هزینه‌ها نیست.

سالاری یکی از مهمترین عوامل ایجاد بحران در کارخانه‌ها را افزایش قیمت حامل‌های انرژی به تبع هدفمندی یارانه‌ها دانست و افزود: کارفرمایان با افزایش حامل‌های انرژی و مواد اولیه ناچارند به قیمت کالاهای تولیدی خود بیافزایند تا بتوانند حقوق کارگران را بموقع پرداخت کنند.

او ادامه داد: خراسان جنوبی منطقه‌ای محروم است و کشاورزان به دنبال محصولی هستند که در آمد بیشتری داشته باشد و چغندر قند محصول فصلی و کم درآمدی است، به این جهت کارخانه‌های تولید قند در تامین مواد اولیه با مشکلاتی مواجه اند.

علی سالاری در بخش دیگری از این گفتگو، ضمن بیان اینکه افزایش دستمزد کارگران حتی با نرخ تورم جهانی نیز (۱۱/۸درصد) همخوانی ندارد، افزود: افزایش ۹ درصدی حقوق کارگران در سال جاری ۲ الی ۳ درصد پایین تر از نرخ تورم جهانی است.

او با اشاره به اینکه هنوز افزایش درصدی حقوق کارگران مشخص نشده است اظهار داشت: اگر این افزایش دستمزد با نرخ تورم اعلامی بانک مرکزی برابری کند باز هم کارگران راضی هستند.

او با تاکید بر اینکه از ابتدای سال تا کنون با افزایش چند برابری اقلام مصرفی مواجهه بودیم ادامه داد: دولت باید با افزایش اقلام مصرفی در سبد خرید خانوار کارگری از آنان حمایت کند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید