خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۱ بهمن ۱۳۹۰, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۲۱ ساعت ۱۱:۰۱:۰۶

    خانه  > زندانیان  >  ضرب و شتم یک درویش گنابادی در بند امنیتی زندان اوین

ضرب و شتم یک درویش گنابادی در بند امنیتی زندان اوین

خبرگزاری هرانا – علی مرتضایی از دراویش گنابادی که در بند امنیتی زندان اوین در بازداشت است مورد ضرب و شتم شدید ماموران امنیتی قرار گرفته است.
به گزارش مجذوبان نور، ‌ خانواده علی مرتضایی از دروایش گنابادی ساکن تهران طی روزهای گذشته با این درویش زندانی ملاقات داشته‌اند. طبق این گزارش ملاقات بصورت کابینی و تحت تدابیر شدید امنیتی صورت گرفته است و به گفته خانواده آقای مرتضایی، این درویش گنابادی جهت گرفتن اعتراف ساختگی شدیدا مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفته است به صورتی که زیر چشم این درویش کبود و دماغ ایشان نیز شکسته است و در ناحیه لب و دهان علی مرتضایی نیز اثرات کبودی و زخم کاملا مشهود بوده است.
گفتنی است در تاریخ ۲۱ دی ماه پنج درویش گنابادی در ایران بازداشت شدند که دو تن از این دراویش به نام‌های سیمین نعمت اللهی با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیونی طی روزهای گذشته آزاد شده و آقای حسام الدین باتمانی عصر روز بازداشتشان آزاد شدند و سه تن دیگر از دراویش به نام‌های کسری نوری، علی مرتضایی و یوسف محمدرضایی پس از گذشت یک ماه همچنان در بازداشت می‌باشند.
آقای نوری در بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز معروف به پلاک ۱۰۰ در بازداشت هستند و اتهام این درویش گنابادی اقدام علیه نظام بیان شده است که پرونده ایشان در شعبه ۷ دادگاه انقلاب شیراز در حال پیگیری می‌باشد و طی این مدت چند نوبت اجازه ملاقات کابینی و محدود با خانواده خود را داشته است. اما سرنوشت پرونده دو درویش دیگر ، آقایان مرتضایی و محمدرضایی پس از گذشت ۱ ماه از بازداشتشان مشخص نیست و از اتهام این دروایش گنابادی اطلاعی در دست نمی‌باشد و پیگیری‌های قضایی صورت گرفته نیز تا کنون بی‌نتیجه مانده است.
از شهریور ماه سال جاری بیش از ۲۰۰ درویش گنابادی در ایران بازداشت شده‌اند که به تدریج پس از تفهیم اتهام و تودیع وثیقه یا کفالت آزاد شده‌اند ولی همچنان بیش از ۱۲ درویش گنابادی در زندان‌های ایران در بازداشت بسر می‌برند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید