خبرگزاری هرانا
امروز یکشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۰, 15th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۱/۱۶ ساعت ۲۰:۵۴:۵۳

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ ضرب و شتم یک زندانی سیاسی اعتصابی در زندان اردبیل

هرانا؛ ضرب و شتم یک زندانی سیاسی اعتصابی در زندان اردبیل

خبرگزاری هرانا – یونس سلیمانی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اردبیل به دلیل اعتصاب غذا از سوی زندانبانان مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از اردبیل، یونس سلیمانی فعال سیاسی آذربایجانی که چندی پیش در اعتراض به بازجویی‌های مکرر خود در زندان و نیز ضبط اموال شخصی و دست نوشته‌هایش، دست به اعتصاب غذا زده بود از سوی زندانبانان مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

وی به دلیل شدت جراحات به بهداری زندان اردبیل منتقل شده است و بر اثر وخامت وضعیت جسمانی‌اش مجبور به شکستن اعتصاب شد.

یونس سلیمانی دانشجوی اخراجی دانشگاه همدان است که سال گذشته در اردبیل دستگیر و به شدت مورد شکنجه قرار گرفته بود به طوریکه ۳بار در طول دوران بازداشت ۵ ماهه‌اش در اداره اطلاعات اردبیل، تبریز و نیز زندان تبریز دچار حمله قلبی شده بود.

نامبرده به دلیل عضویت در حزب گاموح نوین و فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بخش اول ماده ۵۴ کنوانسیون حقوق زندانیان: هیچیک از کارکنان زندان حق ندارند در روابط خود با زندانیان متوسل به زور و خشونت شوند، مگر در مواقع دفاع شخصی یا اقدام به فرار زندانی و یا دفاع و مقاومت زندانی در خصوص انجام قوانین و مقررات. در این حالت کارمند یا افسر زندان نمی بایست بیش از حد نیاز، متوسل به زور شود و در مواقعی که مجبور به اعمال زور و خشونت شده، می بایست مراتب را بلافاصله به مدیر و مسئول زندان گزارش کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید