خبرگزاری هرانا

    خانه  > اقلیت های ملی  >  بازداشت یونس سلیمانی، از فعالین دانشجویی آذربایجان

بازداشت یونس سلیمانی، از فعالین دانشجویی آذربایجان

خبرگزاری هرانا – یونس سلیمانی مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی “ایلدیریم” و فعال دانشجویی آذربایجانی در دانشگاه بوعلی سینای همدان روز پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه در منزل پدری اش در منطقه حسین آباد اردبیل بازداشت وبه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است.

ماموران اداره اطلاعات اردبیل بدون نشان دادن حکم قاضی، وارد منزل پدری سلیمانی شده و وی را بازداشت کرده اند. ماموران پس از بازداشت این فعال دانشجویی اقدام به تفتیش منزل نموده و کیس کامپیوتر و کتاب های او را با خود بردند.

ساوالان سسی، از تماس تلفنی او با منزل در روز شنبه ۲۹ خرداد ماه خبر می دهند. سلیمانی در این تماس تلفنی به خانواده خود گفته است که پس از یک روز بازداشت در ستاد خبری اداره اطلاعات اردبیل به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل شده و قاضی پرونده قرار بازداشت دوماهه برای وی صادر کرده است.

خانواده سلیمانی به شدت نگران وضعیت سلامتی وی هستند و می گویند این فعال دانشجویی دچار بیماری هپاتیت بوده و کبدش خراب است. به گفته آنها پزشکان در سال گذشته روده سلیمانی را عمل کرده اند و وی نیاز مداوم به دارو و مراقبت پزشکی دارد.

یونس سلیمانی دانشجوی ترم آخر رشته زیست شناسی دانشگاه بوعلی سینای همدان، مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی “ایلدیریم” و دبیر سابق کانون فرهنگی شهریار این دانشگاه است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید