خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  نخستین جلسه محاکمه امیر میرزایی حکمتی برگزار شد

نخستین جلسه محاکمه امیر میرزایی حکمتی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – نخستین جلسه رسیدگی به اتهامات “امیر میرزایی حکمتی” که از سوی نهادهای امنیتی به جاسوسی برای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) متهم شده، در تهران برگزار شده است.

به گزارش فارس، جلسه محاکمه امیر میرزایی حکمتی صبح امروز سه‌شنبه ششم دی به ریاست ابوالقاسم صلواتی در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران برگزار شد.

وی ۲۸ سال سن دارد به اتهام “همکاری با دولت متخاصم آمریکا و سرویس جاسوسی سیا علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران” در شهریور ۱۳۹۰ بازداشت شده است.

بنا بر این گزارش، دادستانی کیفرخواست علیه میرزایی حکمتی را بر اساس گزارش مدیرکل حقوقی و قضایی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات ایران و اعترافات متهم تنظیم کرده است.

میرزایی حکمتی در دادگاه مذکور گفته است: “من در این مأموریت، فریب سازمان جاسوسی آمریکا را خوردم و هرچند با مأموریت نفوذ در سیستم‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران و تبدیل شدن به منبع خبری برای سیا وارد ایران شده بودم اما شخصاً قصد ضربه زدن به ایران را نداشتم. .. قصدم این بود که در ایران زندگی کنم و به آمریکا برنگردم. “

در این جلسه دادگاه، وکیل میرزایی حکمتی ایرادهایی علیه کیفرخواست مطرح نموده است.

صلواتی در پایان دادگاه گفته است پس از ارائه لایحه دفاعیه وکیل به دادگاه و بررسی‌های لازم، حکم نهایی صادر می‌شود.

چندی پیش و پس از اینکه وزارت اطلاعات اعلام کرد یک فرد ایرانی‌تبار را که برای آمریکا جاسوسی می‌کرده، بازداشت نموده است، صدا و سیمای جمهوری اسلامی اقدام به پخش اعترافات تلوزیونی امیر میرزایی نمود.

در همین زمینه علی حکمتی، پدر نامبرده در گفتگو با رسانه‌ها گفته است پسرش برای دیدن مادربزرگش به تهران رفته و هرگز برای سازمان سیا کار نکرده است.

علی حکمتی گفته است: “همسرم تلاش کرد تا او را از سفر به ایران منصرف کند اما او به ایران رفت. در دو هفته نخست هیچ مشکلی پیش نیامد اما در هفته سوم چند نفر به دیدن او رفتند و دیگر از او خبری نشد.”

امیر حکمتی که در ایالت آریزونا امریکا متولد شده است، پس از گرفتن دیپلم به تفنگداران دریایی آمریکا پیوسته و مترجم عربی آنان شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید