خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  اعتراض به بلاتکلیفی رضا شهابی با وجود پایان اعتصاب غذا

اعتراض به بلاتکلیفی رضا شهابی با وجود پایان اعتصاب غذا

خبرگزاری هرانا – خانواده رضا شهابی، فعال کارگری زندانی در ایران، می گویند که مقامهای قضایی با وجود گذشت دو روز از پایان اعتصاب غذای او به وعده هایشان برای رسیدگی به پرونده عمل نکرده اند.

یکی از اعضای خانواده آقای شهابی در گفتگو با رادیو بی بی سی فارسی اعلام کرد که او همچنان به دلیل ناراحتی گردن و کمر، تحت نظر ماموران در بیمارستان نگهداری می شود.

او گفت: “فعلا در بخش مغز و اعصاب بیمارستان بستری است. بعد از دو روز، هنوز حالش به وضعیت طبیعی بازنگشته و پزشکان اعلام کرده اند حداقل زمان لازم برای عادی شدن حالش بین ۲۰ روز تا یک ماه است و آن وقت تازه می توان درباره عمل جراحی اش فکر کرد.”

آقای شهابی در اوایل آذر در اعتراض به بلاتکلیفی پرونده اش دست به اعتصاب غذا زد.

شماری از شخصیتهای سیاسی، کارگری و فرهنگی طی این مدت از آقای شهابی، عضو هیات مدیره سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی ایران، تقاضا کردند برای حفظ جانش به این اعتصاب غذا پایان دهد.

یک عضو خانواده رضا شهابی به بی بی سی گفت: “یکی از دلایلی که او قبول کرد پنجشنبه گذشته اعتصاب غذای خود را بشکند، این بود که مسئولان قضایی، بخصوص قاضی پرونده آقای صلواتی و دادستان تهران آقای جعفری دولت آبادی، به ما اعلام کرده بودند که ایشان اعتصابشان را بشکنند و ما به پرونده اش رسیدگی می کنیم و او را از بلاتکلیفی درمی آوریم. تاکنون هیچ کسی جواب ما را نداده است.”

رضا شهابی در خرداد ماه ۱۳۸۹ بازداشت شد و به گفته خانواده اش، تاکنون حتی یک روز اجازه نیافته است به مرخصی بیاید.

اتهام او “ارتباط با بیگانگان و برهم زدن نظم عمومی” است، ولی خانواده اش این اتهام را قویا تکذیب کرده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید