خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  آخرین وضعیت مهدی کروبی درحصر اعلام شد

آخرین وضعیت مهدی کروبی درحصر اعلام شد

خبرگزاری هرانا – محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی، گفته است که ماموران امنیتی سرانجام اجازه داده اند پدرش برای گذراندن دوران حبس خانگی، به محل سکونت جدیدی انتقال یابد که از امکانات بیشتری برخوردار است و اوضاع حصر مهدی کروبی بهتر شده ‌است.

به گزارش رادیو فردا به نقل از سحام نیوز، محمد حسین کروبی نوشته که ماموران امنیتی روز شنبه از طریق تلفن به مادرش  فاطمه کروبی خبر دادند که قرار است مهدی کروبی را  در خانه جدید ملاقات کنند و به همین دلیل  وی توانسته است به مدت نیم ساعت با پدرش ملاقات کند.

محمدحسین کروبی گفته است:« به سرعت خود را به خانه رساندم و امکان دید و بازدید و گفت وگویی برای نیم ساعت مهیا شد. پدر را کمی بشاش‌تر و سلامت‌تر از قبل یافتم، مشخص بود که اوضاع حصر او به نسبت ماه‌هایی که در آپارتمانی کوچک به همراه ماموران امنیتی در شرایط سخت و دشواری به سر می‌برده، بهتر شده ‌است.»

محمدحسین کروبی اضافه کرده است:« همچنانکه خودش نیز توضیح می‌داد اکنون بخشی از یک آپارتمان به صورت مستقل دراختیار اوست و ماموران امنیتی در طبقه دیگری مستقر شده‌اند. می‌گفت نزدیک دو هفته است که روزنامه «جام‌جم» و «اطلاعات» را برای مطالعه دراختیارم می‌گذارند و برخلاف گذشته از امکان هواخوری و قدم زدن هر روز برخوردار شده ام.»

مهدی کروبی و میرحسین موسوی، دو نامزد معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸ از بهمن سال گذشته در حصر به سر می برند.

محمد حسین کروبی همچنین نوشته است که ماموران امنیتی روز شنبه این فرصت را برای مهدی کروبی فراهم کردند تا بتواند  در قبرستان  «بهشت زهرا»ی تهران بر سر قبر  خواهرش که به تازگی درگذشته است، حاضر شود. 

محمد حسین کروبی در ادامه اضافه کرده است:« آن چنان که پدر تعریف می‌کردند، در راه بازگشت، ماموران به ایشان خبر داده‌بودند که قصد دارند ایشان را به منزلی که خانواده به تازگی در جماران خریداری کرده‌اند ببرند و امکان بازدید ایشان از خانه تازه‌شان را فراهم آورند. این چنین بود که با تماس مادرم ملاقات نیم ساعته ما انجام پذیرفت.»

در آغاز  حصر مهدی کروبی، خانواده وی دلیل حضور دایمی ماموران امنیتی در مجتمع آپارتمانی محل سکونت آنان و ایجاد مزاحمت برای سایر ساکنان این مجتمع، خواستار آن شده بودند که مهدی کروبی به خانه مسکونی خود در جماران منتقل شود.

به گفته اعضای خانواده مهدی کروبی، اما ماموران امنیتی وی را به محل آپارتمان «کوچکی» منتقل کرده و اجازه ندادند فاطمه کروبی همراه او بماند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید