خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مهدی کروبی حتی از هوای آزاد هم محروم است

مهدی کروبی حتی از هوای آزاد هم محروم است

خبرگزاری هرانا – فاطمه کروبی، همسر مهدی کروبی، از رهبران مخالفان در ایران که در حصر خانگی به سر می‌برد در دیدار با جمعی از خانواده‌های زندانیان سیاسی گفت که همسرش برای مدت‌های طولانی حتی از هوای آزاد هم محروم بوده و دچار مشکلات تنفسی شده است.

به گزارش کلمه، خانم کروبی ضمن تشکر از همدردی و حمایت خانواده‌های زندانیان سیاسی و همه مردم خوب ایران و تاکید بر روحیهٔ عالی و مقاوم آقای کروبی خاطر نشان کرد که وی نگران و پیگیر مسائل مربوط به خانواده‌ها بوده و در ملاقات‌هایی که هر از چندی به خانواده می‌دهند همواره جویای حال زندانیان و خانواده‌هایشان می‌شود.

فاطمه کروبی که خود نیز ماه‌ها به همراه همسرش در زندان خانگی به سر می‌برد ضمن تشریح وضعیت نگهداری آقای کروبی تصریح کرد که ایشان مدت‌های طولانی است که حتی از هوای آزاد نیز محروم هستند و دچار مشکل تنفسی شده‌اند.

به گفتهٔ وی به دلیل مشکل به وجود آمده در ایام حصر دستگاه اکسیژن برای آقای کروبی تهیه شده که در صورت نیاز از آن استفاده کنند.

بر اساس این گزارش و خبرهای قبلی نه تنها کل هزینه و خرج‌های آقای کروبی با خودشان بوده که حتی مجبور شده است مخارج سرسام آور هزینه‌های ساختمانی که بر آن‌ها تحمیل شده از قبیل حصار و نرده کشی و … را نیز بپردازد.

خانم کروبی در این دیدار افزوده است که وی را چند بار بصورت تلفنی دعوت به گفتگو و مذاکره کرده‌اند که وی تاکید کرده فقط در خانه یا دفتر کار خود و با حضور آقای کروبی صحبت می‌کند.

وی همچنین افزوده است که برای احضار نیز فقط با احضاریه کتبی خواهد رفت.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بخش اول ماده ۲۱ کنوانسیون حقوق زندانیان: هر زندانی که در بیرون از زندان برای کار استخدام نشده، اگر شرایط آب و هوایی اجازه دهد، باید حداقل روزانه یک ساعت ورزش مناسب در هوای آزاد داشته باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید