خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ حسین نجفی فعال سیاسی استان فارس بازداشت شد

هرانا؛ حسین نجفی فعال سیاسی استان فارس بازداشت شد

خبرگزاری هرانا -حسین نجفی، فعال سیاسی و دانشجوی دانشگاه نیریز روز پنج شنبه در مقابل دانشگاه بازداشت و به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ شیراز منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا از شیراز، صبح روز چهار شنبه ماموران اداره اطلاعات با مراجعه به منزل پدری این دانشجو اقدام به بازرسی و ضبط وسایت شخصی وی کردند.

نامبرده در حالی روز پنج شنبه در نیریز بازداشت شد که به خانواده وی گفته شده بود که او باید شنبه صبح خود را به اداره اطلاعات معرفی کند.

تا این لحظه پیگیری‌های خانواده حسین نجفی نتیجه‌ای نداشته و هنوز به طور دقیق مشخص نیست که وی در کجا و چه وضعیتی به سر می‌برد. به گفته خانواده حسین، احتمالا او در بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ زندانی است.

این بار دوم است که حسین نجفی بازداشت می‌شود. پیش از این در اوایل انتخابات جنجالی ۸۸ حسین به مدت ده روز در بازداشت به سر برد. وی از اعضا فعال شاخه جوانان جبهه مشارکت فارس و ستاد میر حسین موسوی در استان فارس بود.

گفتنی است وی در گذشته به دو سال حبس محکوم شده بود.

تصحیح: در گزارش فوق محل بازداشت تبریز اعلام شده بود که در تاریخ یک شنبه ۲۲ آبان ساعت ۳ بامداد مطلب تصحیح شده است.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد.
  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید