خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۹ مهر ۱۳۹۰, 20th of February 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۷/۲۹ ساعت ۱۳:۱۷:۲۸

    خانه  > کارگران  >  یک فعال کارگری در شهر ری بازداشت شد

یک فعال کارگری در شهر ری بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – یک فعال کارگری درروز ۲۵ مهر ماه و در شهر ری توسط ماموران امنیتی بازداشت شد.

بنا بر گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، آیت نیافر از فعالین شناخته شده جنبش کارگری ظهر روز دوشنبه ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۰ در متروی شهر ری توسط مامورین امنیتی بازداشت شد.

بنا بر این گزارش مامورین امنیتی پس از بازداشت آیت، غروب همانروز وی را به منزل‌اش منتقل، و پس از تفتیش منزل، کامپیو‌تر و برخی لوازم شخصی وی را نیز با خود بردند.

آیت نیافر هم اکنون در زندان اوین تحت بازداشت قرار دارد.

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

  • بند ۱ ماده ۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هرکس حق آزادی و امنیت شخصی دارد.
  • بخش الف ماده ۸ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی: حق‌ هر کس‌ به‌ اینکه‌ به‌ منظور پیشبرد و حفظ‌ منافع‌ اقتصادی‌ و اجتماعی‌ خود با رعایت‌ مقررات‌ سازمان‌ ذیربط‌ مبادرت‌ به‌ تشکیل‌ اتحادیه‌ نماید و به‌ اتحادیه‌ مورد انتخاب‌ خود ملحق‌ شود، بایستی به رسمیت شناخته شود.
  • بند ۱ ماده ۲۲ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق اجتماع آزادانه با دیگران دارد از جمله حق تشکیل سندیکا (اتحادیه های صنفی) و الحاق به آن برای حمایت از منافع خود.
  • ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر فردی حق آزادی عقیده و بیان دارد.
  • بند ۱ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هیچکس را نمی توان بمناسبت عقایدش مورد مزاحمت اخافه قرار داد.
  • بند ۲ ماده ۱۹ میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی: هر کس حق آزادی بیان دارد. این حق شامل آزادی تفحص و تحصیل و اشاعه اطلاعات و افکار از هر قبیل بدون توجه به سر حدات خواه شفاهاً یا بصورت نوشته یا چاپ یا بصورت هنری یا به هر وسیله دیگر به انتخاب خود می باشد.
  • بند ۴ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر: هر شخصی حق دارد که برای دفاع از منافع خود با دیگران اتحادیه تشکیل دهد و یا به اتحادیه‌های موجود بپیوندد

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید