خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  شاهرخ زمانی فعال کارگری، با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد شد

شاهرخ زمانی فعال کارگری، با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – شاهرخ زمانی عضو «شورای نمایندگان کمیته پی‏گیری ایجاد تشکل‏های کارگری» و عضو سندیکای نقاشان با تودیع وثیقه از زندان آزاد شد.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، شاهرخ زمانی شاهرخ زمانی۴۷ ساله و نقاش ساختمان، از هفدهم خرداد ماه توسط نیروهای امنیتی در تبریز بازداشت و پس از ۳۲ روز حبس در زندان اطلاعات به زندان عمومی شهر تبریز منتقل شده بود. وی امروز، بیست و هفتم مهرماه، با تودیع وثیقه دویست میلیون تومانی به صورت موقت از زندان آزاد شد.
گفتنی است، شاهرخ زمانی به همراه چهارفعال کارگری دیگر، از سوی شعبه یکم دادگاه انقلاب تبریز محاکمه شده و حکم یازده سال حبس تعزیری دریافت کرده است.

اتهامات شاهرخ در کیفرخواست صادره «مشارکت در تشکیل گروه غیرقانونی مخالف نظام به نام جنبش دموکراتیک کارگری به قصد برهم زدن امنیت کشور از طریق اعتصابات کارگری و قیام مسلحانه»، «مشارکت در اجتماع و تبانی برای فعالیت‌های غیرقانونی» و «مشارکت در فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران به نفع گروه غیرقانونی جنبش دموکراتیک کارگری و گروه‌های غیر قانونی سازمان مجاهدین خلق و چریک‌های فدایی خلق از طریق چاپ و توزیع نشریه» عنوان شده است.

شاهرخ زمانی، کلیه اتهامات عنوان شده علیه خود را در دادگاه رد و بر صنفی بودن کلیه فعالیت‌های خود تاکیده کرده است. او در دوران حبس خود در اعتراض به وضعیت نابسامان خود در دوران بازداشت و عدم دسترسی به حقوق اولیه‌اش دست به اعتصاب غذا زد و بیش از ۳۶ روز را در اعتصاب غذای‌تر به سر برد. حکم حبس سنگین تعزیری شاهرخ زمانی، با واکنش‌ها و اعتراض‌های گسترده‌ای مواجه شده است.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید