خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ وضعیت نامناسب جسمی قادر نوروزی در زندان تبریز

هرانا؛ وضعیت نامناسب جسمی قادر نوروزی در زندان تبریز

خبرگزاری هرانا – قادر نوروزی آخرین دبیر تشکل دانشجویی آرمان که در زندان مرکزی تبریز محبوس است، از لحاظ جسمانی در شرایط نامناسبی به سر می‌برد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، خبرگزاری حقوق بشر ایران، قادر نوروزی که در زندان تبریز مورد شکنجه قرار گرفته بود، ساعت ۴ روز شنبه برای انجام معاینه به مطب دکتر صمد هژیر منتقل و پس از معاینه، برای گرفتن عکس و سونوگرافی به مرکز درمانی آذربایجان منتقل شد.

این در حالیست که دکتر هژیر درمان های انجام شده روی وی را ناکافی دانسته و خواستار مراقبت از وی در شرایط بهتر گردید.
قادر نوروزی همانند سایر زندانیان سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز در شرایط بسیار نامناسبی به سر می‌برد.

لازم به ذکر است که چندی پیش، قادر نوروزی به همراه ۱۴ نفر دیگر از دستگیرشدگان مراسم افطاری، توسط تعدادی از زندانبانان به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

بخش دوم ماده ۲۲ کنوانسیون حقوق زندانیان: زندانیان بیماری که نیاز به معالجات ویژه و تخصصی دارند باید به موسسات تخصصی یا بیمارستان‌های غیرنظامی در خارج زندان منتقل شوند. بیمارستان مورد اشاره باید تجهیزات لازم، تخت کافی، لوازم دارویی مناسب و پزشک متخصص و آموزش دیده برای مراقبت های پزشکی و درمانی از زندانی بیمار را داشته باشد.
ماده ۱۰۳ آئین‎نامه اجرایی سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور: در موارد ضروری خروج محکوم از زندان برای معالجه بایستی با تایید بهداری زندان و اجازه رییس موسسه یا زندان و موافقت قاضی ناظر باشد. در موارد فوری محکومی بیمار به دستور پزشک یا بهداری زندان و اجازه رییس موسسه یا زندان یا جانشین او به بیمارستان اعزام می‌گردد و مراتب باید در اسرع وقت به صورت کتبی به قاضی ناظر گزارش شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید