خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۰, 10th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۱۲/۰۲ ساعت ۸:۳۹:۲۵

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ صدور بیش از ۲۲ سال حبس برای بازداشت شدگان مراسم افطاری

هرانا؛ صدور بیش از ۲۲ سال حبس برای بازداشت شدگان مراسم افطاری

خبرگزاری هرانا – شعبه اول دادگاه انقلاب تبریز، با صدور حکمی، یازده نفر از فعالین سیاسی و مدنی آذربایجانی را که یک وکیل دادگستری نیز در میان آن‌ها به چشم می‌خورد، مجموعا به بیست و دو سال و نه ماه و سه روز حبس، محکوم کرد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، در این حکم، موسی برزین خلفه لی، وکیل فعالین مدنی آذربایجان، از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق مصاحبه با رادیو‌های خارجی و اطلاع رسانی درارتباط با وضعیت موکلین‌اش به سه ماه و یک روز حبس تعزیری، محکوم شد.

هم چنین تقی سلحشور از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام عضویت در گروه (قورتولوش) که هدف آن بر هم زدن امنیت کشور است، به سه ماه و یک روز حبس تعزیری و مهدی حمیدی شفق، از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی از طریق مصاحبه با رادیو‌های خارجی، به سه ماه و یک روز حبس تعزیری، محکوم شده است.

 

همچنین، هشت نفر دیگر، به اسامی مصطفی عوض‌پور – وحید شیخ بگلو – علی حاج ابول لو (حسن ارک) – جمشید زارعی – عزیز پورولی – احمد ریاضی مبارکی – محمود فضلی و مهدی توری همگی به اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، به دو سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند که یک سال از حبس مذکور هشت تن اخیر، به حالت تعلیق در آمده است.

شایان ذکر است که این افراد به همراه هیجده تن دیگر، روز دوم شهریور ماه در محلهٔ قوم تپهٔ تبریز و در منزل پدری مصطفی عوض‌پور دستگیر شده بودند. اتهام اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، در حالی به تمام این بیست و نه نفر تفهیم شده و موجب محکومیت بیست و شش نفر از آن‌ها شده است که استنادی کاملا غیر موجه، مخدوش و برخلاف موازین حقوقی و قانون مجازات اسلامی است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید