خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران بازنشسته نساجی مازندران در خانه کارگر قائمشهر

تجمع کارگران بازنشسته نساجی مازندران در خانه کارگر قائمشهر

خبرگزاری هرانا – صبح امروز تعدای از کارگران بازنشسته کارخانه‌های شماره۲ و۳طبرستان، تجن وگونی بافی با مراجعه به خانه کارگر از این تشکیلات خواستند که پیگیر مطالبات آنان در خصوص نگرفتن سنوات بازنشستگی خود از سال ۸۷ تاکنون شدند.

به گزارش ایلنا در این تجمع تعدای از این بازنشستگان در گفتگویی با ایلنا از بی‌توجهی مسئولین وسرگردانی چند ساله خود انتقادکردند.

در این گفتگو بازنشستگان معترض ابراز داشتند با توافقی که با مدیران وقت نساجی مازندران داشتیم بعضا کسری بیمه خود را به تامین اجتماعی از جیب خود پرداخت نمودیم وعلیرغم تعهد کارفرما که سنوات بمرور زمان با توجه به مشکل کارخانه نساجی پرداخت خواهد شد تا کنون وعد‌ها عملی نگردیده است.

این بازنشستگان معترض ابراز داشتند که بار‌ها به مراجع ذیصلاح واستانداری مراجعه نمودند ولی متاسفانه تاکنون بغیر از وعده و وعید چیز دیگری عاید ما نگردیده است.

کارگران بازنشسته خانه کارگر را تنها متولی خود دانسته و خواستار پیگیری صنفی خود از مسئولین ارشد استان وکشورتوسط این تشکیلات شدند.

قابل ذکر است تعداد۸۰ نفر ازکارگران کارخانجات نساجی مازندران از سال ۸۷ بازنشست گردیده‌اند.

 

بررسی موارد حقوقی نقض شده در این گزارش:

•    بخش د ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی:
استراحت‌ ـ فراغت‌ و محدودیت‌ معقول‌ ساعات‌ کار و مرخصی‌ ادورای‌ با استفاده‌ از حقوق‌ و همچنین‌ مزد ایام‌ تعطیل‌ رسمی کارگران‌ به رسمیت شناخته شود.
•    بخش الف ماده ۷ میثاق بین المللی حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی:
اجرتی که‌ لااقل‌ مزایای‌ کافی‌ برای‌ کارگران و خانواده‌شان‌ طبق‌ مقررات‌ این‌ میثاق، محیا می‌کند؛ ‌به رسمیت شناخته شود.
•    بند ۱ ماده ۲۳ اعلامیه جهانی حقوق بشر:
هر شخصی حق دارد کار کند، کار خود را آزادانه برگزیند، شرایط منصفانه و رضایت بخشی برای کار خواستار باشد و در برابر بی‌کاری حمایت شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید