خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱ شهریور ۱۳۹۳, 14th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۳/۰۶/۰۱ ساعت ۱۶:۴۳:۱۶

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارگران بازنشسته نساجی مازندان در مقابل استانداری

تجمع کارگران بازنشسته نساجی مازندان در مقابل استانداری

خبرگزاری هرانا- صبح روز جاری جمعی از کارگران بازنشسته نساجی مازندران در اعتراض به ۴ سال مطالبات معوقه در مقابل استانداری مازندران تجمع کردند.

به گزارش هرانا به نقل از ایلنا، این کارگران که تعداد آن‌ها بیش از ۱۵۰ نفر برآود می‌شود در جریان این تجمع خواستار دیدار با استاندار شدند اما تا کنون موفق به این دیدار نشده‌اند.

در همین رابطه «محمد نوبخت» نماینده کارگران بازنشسته نساجی مازندران گفت: پس از سه سال از بازنشسته شدن حدود ۴۰۰ کارگر کارخانه نساجی مازندران، هنوز با وجود دریافت نکردن سنوات زمان بازنشستگی خود حدود ۳۱ ماه حقوق دوران اشتغال خود را دریافت نکرده‌اند.

به گفته وی، از شهریور ماه سال گذشته سهامدار ترکیه‌ای، این کارخانه‌ را به یک سرمایه‌گذار ایرانی واگذار کرد و از اسفند ماه‌‌‌‌ همان سال فعالیت خود را با ۴۵۰ کارگر از سر گرفته و هم اکنون کارخانه مشغول تولید است.

عضو سابق شورای اسلامی کار کارخانه نساجی مازندران در عین حال در خصوص مسئله پرداخت مطالبات حدود ۴۰۰ کارگر بازنشسته این واحد نساجی گفت: این مطالبات که بابت حق سنوات پایان کار و حقوق معوقه ایام اشتغال این کارگران است هنوز به طور کامل پرداخت نشده است.

وی در تشریح میزان مطالبات کارگران بازنشسته نساجی مازندران گفت: این طلب بسته به زمان بازنشستگی و حقوق پرداخت نشده هر کارگر متفاوت است اما بطورکل ۴۰۰ کارگر بازنشسته این کارخانه در مجموع حدود هشت و نیم میلیارد تومان از کارخانه طلب دارند.

این کارگر در خصوص معوقات حقوق کارگران شاغل کارخانه نساجی مازندران نیز گفت: با وجود آنکه کارگران شاغل هم اکنون حقوق خود را هر ماه دریافت می‌کنند اما معوقات این تعداد کارگر حدود سه و نیم میلیارد تومان می‌شود.

او در خاتمه با بیان اینکه مشکل کنونی کارگران بازنشسته نساجی مازندران به یک وزارتخانه خاص محدود نمی‌شود گفت: کارگران کارخان نساجی مازندران اولین قربانیان اجرای قانون خصوصی سازی هستند که بعد از گذشت چندین سال هنوز نتوانسته‌اند مطالبات خود را دریافت کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید