خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  رها ثابت، فعال مدنی بهائی آزاد شد

رها ثابت، فعال مدنی بهائی آزاد شد

خبرگزاری هرانا – رها ثابت شهروند بهائی و فعال مدنی پس از طی دوران محکومیت چهار ساله خود آزاد شد.

رها ثابت در تاریخ ۲۹ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۵ بازداشت و مدتی را در بازداشت موقت بود و بعد از مدتی با قرار وثیقه آزاد شد. در ۲۸ آبان ۱۳۸۶ او و دو همکارش به نامهای ساسان تقوا و هاله روحی برای پاره‌ای سوالات به دادگاه احضار شدند و بدون هیچ گونه آمادگی قبلی دستگیر شده و به آنها اعلام شد که دوران محکومیتشان آغاز شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، علت دستگیری این فعال مدنی، فعالیتهای وی و حدود ۵۰ نفر از جوانان شیراز در حدود سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۵ در محلات محروم شهر شیراز بود. این افراد ضمن کمک به دروس مدرسه کودکان، به آموزش اصول اخلاقی، بهداشت و آموزش نقاشی، داستان‌گویی و موسیقی به کودکان کمک می‌کردند. همزمان این افراد با مادران این کودکان نیز در زمینه‌های بهداشتی و سواد آموزی نیز کار کردند.

لازم به توضیح است که رها ثابت به همراه هاله روحی و ساسان تقوا به اتهام تشکیل گروه غیرقانونی به ۳ سال و به اتهام «تبلیغ علیه نظام» به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بودند که سال گذشته خانم روحی و آقای تقوا پس گذراندن ۳ سال از دوران محکومیت خود از زندان آزاد شدند.

این افراد اکثر دوران حبس خود را در سلول‌های انفرادی «بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ شیراز» که یک بازداشتگاه موقت است سپری کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید