خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۰, 19th of May 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۶/۲۸ ساعت ۸:۰۸:۰۵

    خانه  > اعدام  >  عامل قتل دکتر سرابی صبح فردا، در ملاءعام اعدام خواهد شد

عامل قتل دکتر سرابی صبح فردا، در ملاءعام اعدام خواهد شد

خبرگزاری هرانا – حکم قصاص “سجاد.ک” عامل قتل دکتر غلامرضا سرابی که سال گذشته به ضرب گلوله کشته شده بود، صبح فردا در ملاءعام و در محل وقوع جرم اجرا خواهد شد.

به گزارش فارس، شامگاه ۳۱ شهریورماه سال گذشته دکتر غلامرضا سرابی، متخصص قلب و عروق، مقابل خانه‌اش در میدان ۵۳ نارمک با شلیک ۲ گلوله موتورسواران نا‌شناس هدف قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد، اما با وجود تلاش پزشکان، بعد از ظهر جمعه (۲ مهر) جان باخت.

سوءقصد به جان این پزشک فقط ۲۴ ساعت پس از قتل عبدالرضا سودبخش (پزشک متخصص عفونی) صورت گرفت.

بر اساس این گزارش دکتر سرابی قبل از مرگش به پلیس گفته بود که از سوی خانواده یکی از بیماران فوت شده‌اش مورد تهدید قرار گرفته است که همین مسئله موجب آغاز تحقیقات برای شناسایی خانواده زن فوت شده می شود.

کارآگاهان وقتی متوجه شدند فرزندان این زن در کرمانشاه زندگی می‌کنند با هماهنگی قضایی راهی این شهر شدند و متهم اصلی را دستگیر کرده که او انگیزه قتل را انتقامجویی عنوان کرد.

جلسه محاکمه متهمان، در تاریخ ۲۴ اسفند سال گذشته در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی محمدسلطان همتیار برگزار شد که در ‌‌نهایت قاضی همتیار بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، سجاد، متهم ردیف اول را به اتهام قتل عمد به قصاص و به اتهام سرقت، نصب و تغییر شماره پلاک و سرپیچی از دستور پلیس به تحمل ۴ سال و ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق محکوم کرد.
هم چنین طبق حکم دادگاه، علی، متهم ردیف دوم نیز به تحمل ۱۰ سال حبس (۵ سال تعلیقی) محکوم شده است.

گفتنی ست که این پرونده، بعد از ابلاغ حکم به طرفین، به دیوان عالی نیز ارجاع شد که سرانجام قضات شعبه ۲۰ دیوان عالی بعد از بررسی پرونده و مشورت، حکم صادره درباره متهمان را تأیید کردند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید