خبرگزاری هرانا
امروز جمعه ۲۷ اسفند ۱۳۸۹, 23rd of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۲/۲۷ ساعت ۱۱:۴۲:۵۸

    خانه  > اعدام  >  متهم ردیف اول پرونده‌ قتل دکتر سرابی به قصاص محکوم شد

متهم ردیف اول پرونده‌ قتل دکتر سرابی به قصاص محکوم شد

خبرگزاری هرانا – متهم ردیف اول پرونده قتل دکتر غلامرضا سرابی، پزشک تهرانی که اواخر شهریور ماه ۸۹ در برابر مطب شخصی‌اش مورد هدف گلوله قرار گرفته بود، به قصاص محکوم شد.

پس از برگزاری جلسه رسیدگی به اتهامات دو متهم پرونده قتل دکتر سرابی که روز سه شنبه، ۲۴ اسفند در شعبه ۱۱۳ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی همتیار برگزار شد، قضات رسیدگی کننده پس از شور، رای این پرونده را صادر کردند.

بر اساس گزارش فارس، سجاد که ۲۴ سال سن دارد و دانشجوی رشته حقوق است، به دادگاه گفته که مرگ مادرش که به خاطر ناراحتی قلبی تحت معالجه توسط دکتر سرابی بوده، انگیزه اصلی او برای قتل شده است.

وی در پاسخ به سوال قاضی که به فرض رخ دادن قصور در معالجات، چرا از پزشک شکایت نکرده است، گفت: “با دکتر تماس گرفتم و گفتم مدارک پزشکی مادرم را بده تا شکایت کنم اما او امتناع کرد و به من گفت ۱۰۰ میلیون تومان بگیر و شکایت نکن. با اسلحه پدرم به تهران آمدم ولی تصور نمی کردم که کار به قتل بینجامد.”

هم چنین متهم ردیف دوم این پرونده هم که شخصی به نام “علی.الف” معرفی شده، به اتهام معاونت در قتل و کمک به قاتل در فرار، به تحمل ۱۰ سال حبس که پنج سال آن تعلیقی است، محکوم شده است.

براساس این رای، “سجاد.ک” اتهام قتل عمد به قصاص نفس، به اتهام سرقت، نصب و تغییر شماره پلاک و تمرد از دستور پلیس به تحمل ۴ سال و ۶ ماه حبس و ۷۴ ضربه شلاق و “ع.الف” متهم ردیف دوم نیز به تحمل ۱۰ سال حبس (۵ سال تعلیقی) محکوم شدند.

دکتر سرابی متخصص قلب بیمارستان خاتم‌الانبیاء ۳۱ شهریور ۸۹ توسط فرزند یکی از بیماران خود مورد سوءقصد قرار می‌گیرد و در روز ۲ مهر ۸۹ براثر جراحت وارده فوت می‌کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید