خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  ابراز نگرانی کانادا از ادامه آزار اقلیت های مذهبی در ایران

ابراز نگرانی کانادا از ادامه آزار اقلیت های مذهبی در ایران

وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا در بخش دیگری از بیانیه خود گفت: «من همچنین نگران اعضای جامعه مسیحیان ایران هستم که کماکان با چالش‌هایی از قبیل بازداشت به اتهام ارتداد روبرو هستند.»

کانادا از ادامه بازداشت و آزار و اذیت اقلیت‌های مذهبی به ویژه بهاییان از سوی مقامات جمهوری اسلامی ایران انتقاد کرده است.

به گزارش آژانس خبری مسیحیان ایران به نقل از صدای امریکا، جان برد، وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا روز جمعه (١١ شهریور) با انتشار بیانیه‌ای تاسف خود را از انتشار گزارش‌هایی که حاکی است مقامات ایرانی یازده تن دیگر را در ارتباط با «موسسه آموزش عالی» بهاییان بازداشت کرده‌اند، ابزار داشت.

او می‌گوید: «این بازداشت‌ها براساس اتهامات بی‌پایه توطئه علیه امنیت ملی صورت گرفته است. این موسسه فقط خدمات آموزشی ارزشمندی را به جامعه بهاییان که از آموزش عالی رسمی در ایران محروم شده‌اند، ارائه می‌کند».

در بیانیه گفته می‌شود: «کانادا از ایران می‌خواهد تا افرادی را که بر اساس اعتقادات دینی و مذهبیشان بازداشت کرده است، آزاد کند.»

آقای برد در بخش دیگری از بیانیه خود خاطرنشان کرده است «من همچنین نگران اعضای جامعه مسیحیان ایران هستم که کماکان با چالش‌هایی از قبیل بازداشت به اتهام ارتداد روبرو هستند.»

وزیر امور خارجه دولت فدرال کانادا یادآور می‌شود گزارش‌هایی که حاکی است مقامات ایران صد‌ها جلد انجیل را سوزانده‌اند و تا یک کلیسای قدیمی در کرمان را خراب  کرده‌اند نیز نگرانی‌های جدی بوجود آورده است.

کانادا مصرانه از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است تا به شهروندان خود احترام بگذارد، از حقوق اساسی انسانی آن‌ها محافظت کند و اجازه دهد بازداشت شدگان از یک روند قضایی عادلانه برخوردار شوند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید