خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های ملی  >  هرانا؛ هجوم به مراسم افطاری فعالین مدنی آذربایجان در تبریز/ بازداشت دستکم ۳۰ تن

هرانا؛ هجوم به مراسم افطاری فعالین مدنی آذربایجان در تبریز/ بازداشت دستکم ۳۰ تن

خبرگزاری هرانا – ساعاتی پیش نیروهای امنیتی تبریز طی اقدامی جمعی از فعالین سر‌شناس مدنی آذربایجان در تبریز را بازداشت کرده و به جای نامعلومی انتقال دادند.

 

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این بازداشت در محله قم تپه تبریز در منزل شخصی مصطفی عوض‌پور از فعالین مدنی آذربایجان صورت گرفته است.

در این بازداشت گسترده حدود ۳۰ نفر که در مراسم افطاری شرکت کرده بودند با ورود غیر قانونی نیروهای امنیتی به منزل مصطفی عوض‌پور ضمن تفتیش و ضبط وسایل شخصی آن‌ها را نیز با خود برده‌اند.

لازم به ذکر است که هم اکنون نیروهای امنیتی در مثابل منزل فوق الذکر حضور داشته و از کسانی که به آن محله مراجعه می‌کنند فیلم برداری می‌کنند. و به هیچ کس حتی به صاحب خانه هم اجازه وارد شدن نمی‌دهند.

از شهر ارومیه نیز خبر می‌رسد اداره اطلاعات این شهر با احضار ۲۰ نفر از فعالان مدنی به ستاد خبری و تماس با بسیاری دیگر اقدام به تهدید ایشان نموده است.

لازم بذکر است به دنبال رد طرح ۲ فوریتی نجات دریاچه ارومیه شهرهای آذربایجان ملتهب می‌باشد و فعال مدنی آذربایجان برای روز‌های پنجشنبه ۳ شهریور استادیوم سهند تبریز بازی فوتبال ترکتور سازی و شهرداری و همچنین روز شنبه۵ شهریور شهرهای ارومیه و تبریز فراخوان داده‌اند.

گزارش دیگر حاکی است سیستم اس‌ام اس استانهای شمال غرب دچار مشکل شده در صورت بودن کلمات «اورمو گولو»، «دریاچه ارومیه» به مقصد نمی‌رسد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید