خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > فرهنگی  >  صالح دلدم، کارگردان و تهیه کنندهٔ سینما احضار شد

صالح دلدم، کارگردان و تهیه کنندهٔ سینما احضار شد

خبرگزاری هرانا – صالح دلدم، تهیه کننده و کارگردان سینما، با حکم بازپرس شعبه هشتم دادسرای موسوم به “کارکنان دولت” احضار شد.

به گزارش فارس، علت احضار دلدم به دادسرا، شکایت جواد معماری اردستانی، مدیر شرکت ویدئو رسانه تصویر دنیای هنر می باشد، که چندی پیش صالح دلدم به افشاگری علیه وی و مافیای سینمای ایران و شبکه نمایش خانگی دست زده بود.

 

بنا بر این گزارش، دلدم چندی پیش نامه ای سرگشاده خطاب به جواد شمقدری معاونت سینمایی وزارت ارشاد، منتشر کرد، که در آن نامه از برخی از زد و بندها و فساد موجود در شرکت تصویر دنیای هنر که یکی از شرکای آن سید امیررضا شجاعی (خواهرزاده محمدرضا شریفی نیا) می باشد، پرده برداشت و از سیاست های فرهنگی دولت احمدی نژاد به خصوص در عرصه سینما شدیدا انتقاد کرد.

این سینماگر همچنین خواستار جلوگیری از نابودی شبکه نمایش خانگی و احقاق حقوق تهیه کنندگان سینما به واسطه اعمال شرکت تصویر دنیای هنر شده بود.

گفتنی است صالح دلدم از مشاوران مهدی کروبی و از اعضای حزب اعتماد ملی در انتخابات ریاست جمهوری سال ٨٨ بود، که بلافاصله پس از اعلام نتایج انتخابات توسط مامورین امنیتی بازداشت و مدت هفت ماه را در زندان های اوین و قزلحصار بصورت انفرادی به حبس گذراند .

دلدم پس از آزادی از زندان طی نامه های سرگشاده ای به مسئولین دولتی به انتقاد از سیاست های فرهنگی دولت به خصوص در عرصه سینما پرداخت.

از جمله فیلم های صالح دلدم می توان به “مرثیه ای برای لاله زار”، “بازگشت”، “امضا”، “بی دل” و “کباب غاز” اشاره کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید