خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  یک خبرنگار و یک تهیه‌کننده بازداشت شدند

یک خبرنگار و یک تهیه‌کننده بازداشت شدند

خبرگزاری هرانا ـ زینب کریمیان، خبرنگار سابق مهر که در دولت یازدهم، به حوزه اطلاع‌رسانی دولت نزدیک بود، بازداشت شد. همچنین صالح دلدم، تهیه کننده و کارگردان جوان سینما نیز بازداشت شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از انصاف نیوز، زینب کریمیان یکی از عوامل تولید برنامه ی تلویزیونی «حالا خورشید» که از شبکه ی سوم سیما با اجرای «رضا رشیدپور» پخش می شود، بازداشت شده است.

زینب کریمیان هم که در دوران ممنوع التصویری رشیدپور با وی در ساخت هاردتالک های اینترنتی پر بیننده ی «دید در شب» همکاری می کرد با شروع مجموعه ی حالا خورشید توسط رشید پور دبیری یکی از بخشهای آن را بر عهده داشت.

کریمیان از خبرنگاران حامی دولت محسوب می شود و در یک ماه اخیر بعد از بازداشت «طاهره ریاحی»، این دومین خبر رسانه ای بازداشت خبرنگاران محسوب می شود.

همچنین تارنمای کلمه گزارش داد، صالح دلدم، تهیه کننده، کارگردان جوان سینما نیز بازداشت شده است. او نیز هفته گذشته توسط وزارت اطلاعات ایران بازداشت شد و علت بازداشتش نیز تا کنون نامشخص است. هر چند که دی ماه گذشته مأموران وزارت اطلاعات به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» و «تبلیغ علیه نظام» به دستور دادستان تهران جهت بازداشت به منزل وی هجوم بردند اما موفق به بازداشت او نشدند.

دلدم که عضو مسئول شاخه هنرمندان حزب مردم‌سالاری، است طی سال‌های اخیر چندین بار بخاطر برخی افشاگری‌هایش توسط اطلاعات سپاه و وزارت اطلاعات برای پاسخگویی احضار و در سال ۸۸ هم به اتهام فعالیت تبلیغاتی بازداشت شده بود.

طی ما‌های اخیر فشارها بر روزنامه‌نگاران، فعالان مدنی، فعالان عرصه زنان و فعالان سیاسی افزایش یافته است. چه آنکه طی موارد متعدد در ماه گذشته، مأموران وزارت اطلاعات به منزل برخی از این فعالان رفته‌اند و اقدام به تفتیش منزل و ضبط وسایلی چون کامپیوتر، موبایل و کتاب‌های آنها کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید