خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۳/۰۷ ساعت ۵:۵۱:۱۲

    خانه  > کارگران  >  دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا شهابی سرانجام برگزار شد

دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا شهابی سرانجام برگزار شد

خبرگزاری هرانا – دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا شهابی عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد روز چهارشنبه چهارم خرداد به ریاست قاضی صلواتی و با حضور مسعود شفیعی وکیل مدافع وی برگزار شده است.

به گزارش وبسایت کمیته هماهنگی برای ایجاد تشکل‌های کارگری، بر اساس خبری که به تایید یکی از اعضای خانوادهٔ رضا شهابی کارگر زندانی در بند ۲۰۹ زندان اوین رسیده است، روز چهارشنبه ۴ خرداد ۹۰ بعد از یک سال تعلل و کارشکنی مقامات قضایی و امنیتی و ادامهٔ بازداشت بی‌دلیل وی، دادگاه محاکمهٔ رضا در شعبهٔ ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.
در این دادگاه نامبرده و وکیلش، آقای مسعود شفیعی با استدلال و بسیار صریح و محکم اتهامات واهی طرح شده علیه رضا شهابی را رد کردند و خواستار اعلام حکم برائت و آزادی فوری نامبرده شدند.

قابل ذکر است که دستگاه قضایی در یک دروغ و تعلل آشکار علت ادامهٔ بازداشت شهابی را عدم توانایی خانواده برای تودیع وثیقه اعلام کرده‌اند و این موضوع با اعتراض وکیل مدافع قرار گرفته است و در واقع ادامهٔ بازداشت وی تنها به دلیل خواست غیر قانونی مقامات قضایی و امنیتی بوده و این موضوع که خانواده نمی‌توانسته‌اند وثیقه تودیع کنند دروغی آشکار و بهانه‌ای بیش نیست. این در حالی است که هم اکنون برای رضا وثیقهٔ ۶۰ میلیون تومانی گرو گذاشته شده و اعضای خانواده پیش‌تر اعلام کرده بودند برای تودیع وثیقهٔ صد میلون تومانی نیز اعلام آمادگی می‌باشند.

همچنین نمایندهٔ دادستان در یک اقدام خلاف عرف قضایی جاری و حتا بر خلاف به اصطلاح قوانین خودشان هنگامی که استدلالات رضا و وکیلش را در مورد دواتهام شنیده است درخواست اعلام یک مادهٔ اتهامی دیگر خارج از کیفرخواست نموده که این مورد مورد اعتراض وکیل قرار گرفته است؛ اما به نظر می‌رسد نمایندهٔ دادستان و دستگاه قضایی برای ادامهٔ آزار و اذیت شهابی و خانواده‌اش قصد دارد این مادهٔ اتهامی را نیز به قاضی پیشنهاد کنند.

رضا شهابی در حالی که به شدت منع می‌شده تا با کسی صحبت نکند در میان جمع خانواده و دوستان به محوطهٔ دادگاه برده شد و تنها دختر خردسال وی توانست برای چند ثانیه و در حالی که به شدت گریه می‌کرد وی را بغل کند. مامورین اطلاعاتی از تماس دیگران با رضا جلوگیری کردند و حتا توسط قاضی صلواتی جازه داده نشد که همسر و خواهر و برادر رضا او را ملاقات کنند و یا در جلسهٔ دادگاه حاضر شوند.

با این حال رضا شهابی با روحیهٔ بسیار عالی و در حالی که بر دستانش دستبند زده شده بود با چهره‌ای خندان برای همگان دست تکان داد و پی در پی بوسه نثار جمع کرد.

رضا شهابی کارگر و عضو هیات مدیرهٔ سندیکای کارگران شرکت واحد اکنون به مدت یک سال است که بی‌دلیل و تنها به خاطر دفاع از حقوق کارگران دربند است و تاکنون به دلایل واهی و بار‌ها دادرسی وی به تعویق افتاده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید