خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۰, 22nd of April 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۳۱ ساعت ۱۶:۵۹:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ محمد‌ پورعبدالله از زندان قزلحصار به اوین منتقل شد

هرانا؛ محمد‌ پورعبدالله از زندان قزلحصار به اوین منتقل شد

خبرگزاری هرانا – محمد پورعبدالله، از دانشجویان طیف چپ، در پی اجرای طرح تفکیک جرایم از زندان قزلحصار کرج به زندان اوین منتقل شد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمد پورعبدالله که از اواخر سال ۸۷ تاکنون در زندان قزلحصار کرج محبوس بود، به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده است.

پورعبدالله، دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه تهران است که بیست‌و‌چهارم بهمن ماه سال ۸۷، در منزل پدری اش دستگیر و بیش از یک ماه در سلول انفرادی بند ۲۰۹ زندانی بود؛ وی در روز بیست و هشتم اسفندماه همان سال به زندان قزل حصار منتقل گردید.

این زندانی سیاسی که در زندان قزلحصار در کنار زندانیان عادی محبوس بود، تاکنون از حق استفاده از مرخصی و یا آزادی مشروط محروم مانده است.

شایان ذکر است که این دانشجوی طیف چپ توسط شعبهٔ پانزدهم دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به شش سال حبس تعزیری محکوم شده بود که این حکم در دادگاه تجدید نظر استان تهران به ۳ سال حبس تعزیری تقلیل یافت.

گفتنی ست در پی اجرای طرح تفکیک جرایم، طی هفته های اخیر معین محمد بیگی، از دستگیر شدگان حوادث پس از انتخابات نیز، پس از تحمل یکسال حبس در قزاحصار، به زندان رجایی شهر کرج منتقل شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید