خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۹, 15th of August 2020      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۰۵/۱۲ ساعت ۹:۱۳:۳۴

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ با گذشت بیش از نیمی از دوارن محکومیت/ عدم اعطای حق مرخصی به محمد پورعبدالله

هرانا؛ با گذشت بیش از نیمی از دوارن محکومیت/ عدم اعطای حق مرخصی به محمد پورعبدالله

خبرگزاری هرانا – محمد پورعبدالله، از فعالین دانشجویی طیف چپ که بیش از نیمی از دوارن محکومیت خود را سپری کرده، کماکان از حق گرفتن مرخصی و برخورداری از آزادی مشروط بهره مند نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، محمد پورعبدالله که در دادگاه بدوی با حکمی شش ساله مواجه شد و بعدها با توجه به تلاش های خانواده و وکلای وی این حکم به ۳ سال حبس تعزیری تقلیل یافت، با احتساب زمان ۴۱ روز بازداشتش در سال ۸۶، اکنون بیش از یک سال و هشت ماه را در زندان سپری کرده است.

وی در حال حاضر در بند جرایم عمومی زندان قزلحصار کرج نگهداری می شود و بدون در نظر گرفتن قانون تفکیک جرائم با زندانیان عادی و خطرناک هم بند است.

این فعال دانشجویی که از ۲۸ اسفند ماه سال ۸۷ تاکنون در زندان قزل حصار محبوس است، در فروردین ماه سال گذشته به منظور تفهیم اتهام به دادگاه منتقل شد و با بیان اینکه اعترافات وی تماما تحت شکنجه صورت پذیرفته است حاضر به پذیرفتن اتهامات خود نشد و به همین علت به مدت ده روز برای اعمال فشار بیش تر و بازجویی های مجدد به سلول های انفرادی زندان اوین منتقل شد.

محمد پور عبدالله در دادسرا اظهار داشته بود که هیچ گونه قصد و نیتی مبنی بر، بر هم زدن امنیت کشور یا تبلیغ علیه نظام یا همکاری با گروه های معاند نظام، نداشته و قصدش صرفآ فعالیت در چارچوب مطالبات دانشجویی و اجتماعی بوده است.

به نظر می رسد اگر وی در دادسرا نسبت به عدم پذیرش اتهامات وارده، مقاومت نمی کرد تاکنون برای وی به منظور مرخصی و یا آزادی، وثیقه صادر می شد.

محمد پورعبدالله دانشجوی ۲۶ ساله رشته شیمی دانشکده علوم دانشگاه تهران، که از دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب محسوب می شود برای اولین بار در دی ماه سال ۸۶ دستگیر شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید