خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, 17th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۲ ساعت ۱۷:۴۲:۲۱

    خانه  > زندانیان  >  بستری شدن اشکان ذهابیان در بیمارستانی با نام جعلی

بستری شدن اشکان ذهابیان در بیمارستانی با نام جعلی

خبرگزاری هرانا – اشکان ذهابیان، دانشجوی محروم از تحصیل که در بازداشت موقت به سر می برد، به علت شرایط وخیم جسمی در بیمارستانی با نام جعلی(نامشخص) بستری شده است.

به گزارش تحول سبز، اشکان ذهابیان چندی پیش نیز بر اثر فشار و تهدیدات مامورین امنیتی خود را به مراجع قضایی معرفی کرده و به بازداشتگاه اداره اطلاعات ساری منتقل شده بود. اما اینک و پس از گذشت چند روز نزدیکان وی از وضعیت بسیار نگران کننده ایشان نسبت به شرایط جسمی او خبر داده اند.

گفته می شود این فعال سیاسی و عضو شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت در شرایط بسیار ناگواری از نظر جسمی و روحی به سر می برد که حاصل تحمل شکنجه های جسمی و روحی و فشارهای وارده از سوی مامورین وزارت اطلاعات می باشد.

این مهم تاجایی است که این زندانی سیاسی به جهت وخامت حال که بر اثر شکنجه های شدید و مورد ضرب و شتم قرار گرفتن از سوی مامورین وزارت اطلاعات صورت گرفته در شرایط بسیار نگران کننده ای به سر می برد.

وی در حالی در یکی از بیمارستانهای ساری بستری شده است که مامورین او را به صورت ناشناس و با نام دیگری در بیمارستان بستری کرده اند و به شدت نیز تحت مراقبت و کنترل امنیتی می باشد.

گفتنی ست، این دانشجوی محروم از تحصیل به علت فعالیت های دانشجویی ابتدا در سال ۸۷ به مدت یک ترم از تحصیل محروم شد و تنها ۴ روز پس از انتخابات توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. در حین دستگیری توسط نیروهای لباس شخصی موسوم به انصارحزب الله به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

وی در حوادث ۱۳ آبان (روز دانش آموز) سال ۸۸ نیز به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به واسطه تشکیل انجمن های اسلامی شمال کشور برای بار دوم بازداشت شد. در آن زمان دادگاه انقلاب شهرستان بابل او را به طور غیابی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم کرد.

در بهمن ماه سال ۸۸ در حالیکه همچنان در تعلیق از تحصیل به سر می برد، سرانجام بنا به نظر وزارت اطلاعات از تحصیل محروم و در نهایت در حالیکه ۱۰۹ واحد را گذرانده و تنها ۲۴ واحد (معادل یک ترم) از تحصیلش باقی مانده بود از دانشگاه اخراج شد.‬‏

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید