خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۰, 11th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۲ ساعت ۱۴:۵۶:۰۸

    خانه  > حقوق آکادمیک  >  اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی فردوسی مشهد بازداشت شد

اشکان ذهابیان، فعال دانشجویی فردوسی مشهد بازداشت شد

خبرگزاری هرانا – صبح امروز اشکان ذهابیان عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد و شورای عمومی دفتر تحکیم وحدت برای سومین بار متوالی پس از انتخابات بازداشت شد.

به گزارش دانشجونیوز، صبح امروز اشکان ذهابیان توسط مامورین اداره اطلاعات استان مازندران دستگیر و به زندان اداره اطلاعات ساری (شهید کچوئی) منتقل شد.

مامورین امنیتی استان مازندران در چندین نوبت به خانه پدری این فعال دانشجوئی مراجعه کرده و کلیه وسایل و لوازم شخصی از جمله دست نوشته‌ها، سی دی‌ها، کتاب‌ها و کیس کامپیو‌تر وی را ضبط کردند.

این گزارش می‌افزاید، در روزهای اخیر هنگامی که مامورین امنیتی ساعت ۱۰ شب به منزل پدری این فعال محروم از تحصیل مراجعه کزدند، مادر اشکان ذهابیان در اثرفشارهای ناشی از این تهدید‌ها به بیمارستان منتقل شد.

در همین حال مامورین اداره اطلاعات در هنگام مراجعه به منزل اشکان ذهابیان چند ساعتی در خانه، پدر و مادر وی را بازداشت نمودند و گفتند تا فرزندتان نیاید این خانه را ترک نخواهند کرد و خاطرنشان کردند در صورت عدم مراجعه این فعال دانشجویی، آن‌ها حکم تیر فرزندشان را دارند.

این گزارش حاکیست مامورین اداره اجرای احکام شهرستان بابل جهت کار‌شناسی منزل پدری اشکان ذهابیان، به خانه وی مراجعه کردند و گفتند که در اسرع وقت منزل پدری وی را به مزایده خواهند گذاشت.

اشکان ذهابیان فعال دانشجوئی شمال کشور وعضو دفتر تحکیم وحدت در تجمع دانشجویان دانشگاه مازندران در اعتراض به کودتای انتخاباتی در ۲۶ خرداد ۸۸ توسط نیروهای انصار بابلسر مورد ضرب و شتم قرار گرفت و با دخالت مامورین اداره اطلاعات استان مازندران دستگیر و به زندان اداره اطلاعات شهید کچوئی ساری منتقل شد. وی به مدت یک ماه در سلول انفرادی زندان اداره اطلاعات ساری و زندان متی کلای بابل بازداشت بود.

این فعال دانشجوئی محرروم از حق تحصیل در تاریخ ۱۱ آبان ۸۸ برای بار دوم به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به واسطه تشکیل اتحادیه انجمن‌های اسلامی شمال کشور دستگیر و روانه زندان شد و پس از چندی با قرار وثیقه ۳۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این عضو سابق شورای مرکزی فراکسیون مدرن انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌های فردوسی و علوم پزشکی مشهد پیش از این به دلیل فعالیت‌های سیاسی از دانشگاه فردوسی مشهد اخراج شده بود.

همچنین وی توسط دادگاه انقلاب شهرستان بابل به صورت غیابی به ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده بود.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید