خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, 19th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۰ ساعت ۲۱:۴۹:۵۱

    خانه  > زندانیان  >  هرانا؛ خون ریزی حسین رونقی در زندان و نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی

هرانا؛ خون ریزی حسین رونقی در زندان و نیاز مبرم به رسیدگی پزشکی

خبرگزاری هرانا – حسین رونقی ملکی، فعال حقوق بشر، که اندک زمانی پس از عمل جراحی کلیه به زندان بازگردانده شده بود، دچار خونریزی از محل جراحی شده و وضعیت نگران کننده‌ای دارد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسین رونقی ملکی شنبه ۱۷ اردی بهشت ماه از بیمارستان شهید هاشمی‌نژاد که پس از عمل جراحی بسیار سنگین شش ساعته به زندان اوین منتقل شد، در زندان نیاز مبرم به تجهیزات پزشکی دارد.

این در حالیست که پزشک وی اعلام کرده بود بیمارش می‌بایست بعد از عمل مدتی را در بیمارستان برای تکمیل دوران درمانی، تحت نظر پزشکان بگذراند.

این فعال حقوق بشر بعد از انتقال به زندان اوین بدون داشتن دارو‌ها و لوازمات مورد نیاز دچار خون ریزی از محل مورد جراحی شده و وضعیت بسیار نگران کننده‌ای دارد.

حسین رونقی به دلیل عدم رسیدگی مسئولین زندان دچار ناراحتی کلیه شده و در آزمایشات انجام شده مشخص گردید یکی از کلیه‌های این فعال حقوق بشر ۷۰ درصد کارایی و کلیه دیگر وی ۲۰ درصد کارایی خود را از دست داده است.

گفتنی ست این زندانی سیاسی در مدتی که در بیمارستان بستری و مورد عمل قرار گرفته بود به علت بد رفتاری مامورین امنیتی با پدر و پزشکش و به قفل و زنجیر کردن دست و پایش، دست به اعتصاب غذای دو روزه زد.

بگفته یکی از پزشکان، احتمال می‌رود حسین رونقی وبلاگ نویس زندانی به دلیل عدم رسیدگی به بیماری کلیه‌اش و مصرف مداوم داروهای مسکن، مبتلا به سنگ صفرا نیز شده باشد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید