خبرگزاری هرانا
امروز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۲۰ ساعت ۱۷:۵۲:۵۶

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت یکی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی

بازداشت یکی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی

بازداشت یکی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی

خبرگزاری هرانا – ماموران اطلاعات شهرستان گناباد صبح روز سه‌شنبه ۲۰ اردی‌بهشت‌ماه‌، یکی از دراویش طریقت نعمت‌اللهی گنابادی را بازداشت کرده‌اند.

به گزارش وبسایت مجذوبان نور، محمد کاشانی‌فر که از سوی شعبه ۱۰۱ دادگاه جزایی گناباد به ۵ ماه حبس و ۵۰ ضربه شلاق و یک‌سال تبعید محکوم شده است‌، صبح امروز بازداشت شد.

بنابراین گزارش، در تیر ماه ۱۳۸۸، جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به برخورد دادستان گناباد مقابل دادگستری آن شهرستان تجمع کرده بودند که در این واقعه، ‌ ۲۴ تن از دراویش بازداشت و به محاکمه کشیده شدند.

دادگاه گناباد ۱۴ نفر از این ۲۴ درویش را به سه ماه و یک روز حبس تعلیقی (‌به مدت سه سال‌) و ۵۰ ضربه شلاق تعزیری و ۱۰ نفر دیگر را به ۵ ماه حبس تعزیری به انضمام ۵۰ ضربه شلاق و یک سال تبعید به مناطق محروم محکوم کرد که این حکم از سوی شعبه ۱۲ دادگاه تجدید نظر استان خراسان رضوی نیز مورد تایید قرار گرفت.

در ۲۴ فروردین ماه‌، ماموران اطلاعات به طور هم‌زمان نظرعلی مروی، محمد مروی و علی کاشانی‌فر را در شهرستان گناباد، ‌ظفرعلی مقیمی را در شهرستان قوچان و عبدالرضا کاشانی، علیرضا عباسی، شکراله حسینی را در شهرستان بیدخت دستگیر و روانه زندان وکیل‌آباد مشهد کردند.

ماموران در‌‌ همان زمان موفق به دستگیری محمد کاشانی‌فر نشدند که در نهایت‌ صبح امروز این درویش گنابادی نیز در دفتر کارش دستگیر و روانه زندان شد‌.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید