خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۰, 18th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۷ ساعت ۶:۵۵:۰۸

    خانه  > اندیشه و بیان  >  ممانعت از برگزاری مراسم یادبود سیامک پورزند در مسجد نور تهران

ممانعت از برگزاری مراسم یادبود سیامک پورزند در مسجد نور تهران

خبرگزاری هرانا – درحالی‌که طبق اعلام قبلی قرار بود مراسم یادبود سیامک پورزند روز پنج‌شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه در مسجد نور تهران واقع در میدان فاطمی برگزار شود، نیروهای امنیتی مانع برگزاری این مراسم شدند.

به گزارش بامدادخبر، آزاده پورزند یکی از سه دختر این روزنامه‌نگار فقید که به همراه مادرش در خارج از ایران زندگی می‌کنند در گفتگویی کوتاه گفت که از برگزاری مراسم یادبود پدرش به بهانه‌ی “نداشتن مجوز” جلوگیری به عمل آمده است.

این در حالی است که بر طبق قوانین جمهوری اسلامی برگزاری مراسم برای درگذشتگان در مساجد و تالارها نیاز به مجوز از نهادهای انتظامی و امنیتی ندارد.

گفتنی است سیامک پورزند، روزنامه‌نگار باسابقه پس از ده سال تحمل فشار و دوری از خانواده به دلیل ممنوع‌الخروجی، روز جمعه‌ی گذشته (نهم اردیبهشت) با پرت کردن خود از طبقه‌ی ششم آپارتمان مسکونی‌اش در سن هشتاد سالگی به زندگی خود پایان داد.

وی پس از بازداشت در فرودگاه مهرآباد تهران در آذرماه سال ۱۳۸۰ که منجر به یک دوره‌ی طولانی سلول انفرادی و تحمل “شکنجه‌های جسمی و روحی” و در نهایت محکومیت به به یازده سال زندان گردید، ده سال گذشته را به دور از همسرش مهرانگیز کار، وکیل سرشناس دادگستری و فرزندان‌اش که در خارج از کشور به سر می‌بردند در افسردگی ناشی از تنهایی سپری کرد و طی این مدت هرگز اجازه خروج از کشور را نیافت.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید