خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۰, 15th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۰ ساعت ۲:۴۳:۰۶

    خانه  > سایر گروهها  >  سیامک پورزند خودکُشی کرد

سیامک پورزند خودکُشی کرد

خبرگزاری هرانا – سیامک پورزند روزنامه نگار و نویسندۀ ایرانی دیروزبا پرت کردن خود ازطبقۀ ششم آپارتمان مسکونی اش درتهران خودکشی کرد و به سال ها رنج و محنت خود پایان داد.

به گزارش رادیو فرانسه، سیامک پورزمند روزنامه نگار و نویسنده سر‌شناس ایرانی دیروز در سن هشتاد سالگی در تهران به زندگی خود خاتمه داد. بستگان او در تبعید گفته‌اند که سیامک پورزند دیروز با پرت کردن خود از طبقۀ ششم آپارتمان مسکونی‌اش در تهران به سال‌ها زندگی پر محنت خود خاتمه داد.

سیامک پورزند درسال ۱۳۱۰ در تهران متولد شد و حرفۀ روزنامه نگاری را با نشریۀ باختر امروز به مدیریت حسین فاطمی آغاز کرد. او درسال ۱۳۸۰ از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی ایران دستگیر و زندانی و مدت چهارصد روز را در سلول انفرادی و تحت شکنجه‌های طاقت فرسا سپری کرد. در نتیجۀ این فشار‌ها و شکنجه‌ها سیامک پورزند همانند بسیاری از روزنامه نگاران و نویسندگان دگر اندیش مجبور به انجام اعترافات تلویزیونی شد. دادگاه انقلاب اسلامی تهران او را به یازده سال زندان محکوم کرد و سیامک پورزند پس از تحمل هفت سال حبس به دلیل بیماری شدید از زندان آزاد شد ولی همچنان تحت مراقبت باقی ماند. مقامات جمهوری اسلامی ایران همواره با خروج او از کشور برای دیدار خانواده‌اش مخالفت کردند. عاقبت سیامک پورزند در تنهایی و بدون دیدار بستگانش داوطلبانه به زندگی خود خاتمه داد.

 

هرانا ضایعه درگذشتِ سیامک پورزند را به همسر و فرزندان وی و دیگر بازماندگان و جامعه مطبوعاتی ایران تسلیت می‌گوید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید