خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف  >  صدور احکام قضایی برای معلمان و فعالان فرهنگی همدان

صدور احکام قضایی برای معلمان و فعالان فرهنگی همدان

خبرگزاری هرانا – بر اساس رای صادره از دادگاه انقلاب همدان برای فعالین صنفی معلمان، سعید جهان آرا به یک سال حبس تعلیقی و اصغر محمد خانی و علی نجفی هر یک به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شده اند.

احکام فعالین صنفی معلمان همدان که دادگاه آنها روز پنجم اردیبهشت در شعبه اول دادسرای انقلاب دادگستری همدان برگزار شده بود، به صورت شفاهی به آنها اعلام شده است.

به گزارش جرس، روز دوازدهم اردیبهشت مصادف با روز بزرگداشت مقام معلم، طی تماس تلفنی  اصغر محمد خانی و سعید جهان آرا و علی نجفی سه فعال حقوق معلمین در همدان جهت ابلاغ رای به شعبه اول داسرای انقلاب دادگستری همدان احضار شدند.

نامبردگان سال گذشته همزمان با آغاز هفته بزرگداشت مقام معلم و در پی صدور بیانیه شورای هماهنگی تشکلهای صنفی معلمان ایران بازداشت و پس از طی بازجویی های اولیه و چند روز انفرادی، به اتهام “تبلیغ علیه نظام از طریق انتشار بیانیه “، تا تشکیل دادگاه با قید وثیقه آزاد شده بودند.

بر اساس رای صادره از این دادگاه که روز پنجم اردیبهشت ماه امسال تشکیل شد، سعید جهان آرا به یک سال حبس تعلیقی و اصغر محمد خانی و علی نجفی هر یک به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شدند.

این گزارش حاکیست که دادگاه از اعلام کتبی رای خود داری نموده و آن را بصورت شفاهی و با اخذ امضاء به معلمانِ فوق الذکر ابلاغ کرده است.

گفتنی است هفته گذشته نیز، در پی صدور بیانیه ای از سوی کانون صنفی معلمان که روز ۱۹ اردیبهشت ماه (سالروز اعدام فرزاد کمانگر معلم کرد) را به عنوان “روز نفی خشونت سازمان یافته و دفاع از حق حیات” نامگذاری کرده بودند، نهادهای امنیتی گروهی از فعالان فرهنگی و اعضای این تشکل را احضار کرده و آنان را تحت فشار قرار دادند.

بهاألدین ملکی، رامین زندنیا، علی قریشی، مختار اسدی، پیمان نودینیان، حیدر زمان، رضا حاتمی، کمال فکوریان، مصطفی سربازان، محمد صدیق صادقی، هیوا احمدی و عزت الله نصرتی از سوی اداره اطلاعات استان کردستان، احضار و مورد بازجویی و تهدید قرار گرفتند.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید