خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۰, 16th of December 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۲/۱۴ ساعت ۱۷:۱۴:۱۸

    خانه  > زندانیان  >  علی ملیحی پس از یک سال و سه ماه به مرخصی آمد

علی ملیحی پس از یک سال و سه ماه به مرخصی آمد

خبرگزاری هرانا – علی ملیحی عضو شورای سیاستگذاری و مسئول روابط عمومی ادوار تحکیم وحدت پس از تحمل حدود یک سال و سه ماه زندان دقایقی پیش به مرخصی آمد.

به گزارش ادوار نیوز، ملیحی در ۲۰ بهمن سال ۸۸ با هجوم نیروهای امنیتی به منزل وی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد و سرانجام در تاریخ ۲۲ اردیبهشت سال ۸۹ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه با اتهاماتی نظیر اجتماع و تبانی علیه نظام، تبلیغ علیه نظام، شرکت در تجمعات غیرقانونی، نشر اکاذیب و توهین به رییس جمهور محاکمه و به ۴ سال حبس تعزیری محکوم گشت.

پیش از این نیز “علی جمالی” دیگر عضو ارشد سازمان برای مدت سه روز به مرخصی نوروزی آمده بود که پس از اتمام مهلت مقرر مجدداً به زندان فراخوانده شد.

گفتنی است “احمد زید آبادی” دبیر کل ادوار تحکیم وحدت که تنها ساعاتی پس از اعلام نتایج انتخابات جنجالی خرداد ۸۸ بازداشت شد از جمله معدود زندانیانی است که تاکنون از حق استفاده از مرخصی برخورددار نبوده و در زندان رجایی شهر کرج است.

“عبدالله مومنی” سخنگو و رییس شورای مرکزی سازمان ادوار تحکیم، “حسن اسدی” عضو شواری مرکزی و مسوول کمیته حقوق بشر و “علی جمالی” عضو شورای مرکزی و مسوول کمیته سیاسی، نیز از دیگر اعضای زندانی سازمان دانش آموختگان ایران هستند که هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید