خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  هیچ‌گاه از عملکرد و عقایدم نادم نبوده و نیستم/ علی ملیحی

هیچ‌گاه از عملکرد و عقایدم نادم نبوده و نیستم/ علی ملیحی

علی ملیحی در نامه‌ای از زندان، بر ایمان خود به ادامه راه سبز امیدی که مردم ایران در پیش گرفته‌اند، تاکید کرد و افزود: از آنجایی که در یک سال و نیم گذشته با بسیاری از آزادگان سرافراز جنبش سبز که در هفته گذشته از زندان آزاد شدند، از نزدیک زندگی کرده‌ام می‌توانم شهادت دهم که آنان نیز نه تنها از عملکرد و عقاید خود نادم نبوده و نیستند بلکه نسبت به ادامه راه سبز امید مومن‌تر شده‌اند.

این زندانی سیاسی در نامه خود تصریح کرده است که درخواست او و دیگر زندانیان برای استفاده از ظرفیتهای مصرح قانونی همچون تبدیل قرار بازداشت موقت و تجدید نظر در حکم بدوی، تخفیف در مجازات، آزادی مشروط و مرخصی به معنای ندامت و پشیمانی از عقاید و عملکرد خود نیست.

چندی قبل، به مناسبت فرا رسیدن عید فطر، تعدادی از زندانیان سیاسی بند ۳۵۰ اوین از زندان آزاد شدند؛ زندانیانی که اغلب آن‌ها نیمی از محکومیتشان را سپری کرده و می‌توانستند با استفاده از حق قانونی آزادی مشروط، از زندان آزاد شوند. تعدادی از این زندانیان نیز تنها چند هفته تا پایان حکم زندانشان مانده بود، و به صورت معمول باید به زودی از زندان آزاد می‌شدند.

آزادی این زندانیان اما توسط مسئولان قضایی و رسانه‌های حکومتی با عنوان عفو و بخشش رهبری در بسیاری رسانه‌ها عنوان شد، تا جایی که برخی روزنامه‌های افراطی وابسته به دولت مدعی شدند که این افراد از جرم – ناکرده –شان ابراز ندامت و پشیمانی کرده و خواستار عفو و بخششش شده‌اند.

تعدادی از این زندانیان اکنون بیرون از زندان از نحوهٔ آزادیشان سخن گفته و ابراز کرده‌اند که درخواست هیچ بخششی نکرده و تنها از ظرفیت‌های موجود قانونی استفاده کرده و بعد از گذراندن مدت محکومیتشان از زندان آزاد شده‌اند. همچنین در این میان نام برخی از زندانیان سیاسی به عنوان کسانی که درخواست عفو و بخشش کرده‌اند، مطرح شده و حتی از آنان با عنوان زندانیانی که از زندان آزاد شده‌اند، نام برده شده است؛ در حالی که این زندانیان استوار‌تر از گذشته در حال گذراندن دوران حبس خود هستند.

علی ملیحی، روزنامه‌نگار و فعال دانشجویی، یکی از زندانیان بند ۳۵۰ زندان اوین است که در این باره مطلبی نوشته است و دربارهٔ آزادی‌های اخیر زندانیان سیاسی و از جمله دربارهٔ خبر کذب آزادی خودش از زندان توضیحاتی داده است.

متن کامل نامهٔ علی ملیحی، به شرح زیر است:

طی هفته گذشته و به دنبال آزادی ده‌ها زندانی سیاسی از زندان اوین، مطلع شدم خبر آزادی من نیز به اشتباه در برخی از رسانه‌های جنبش سبز و برخی روزنامه‌های صبح تهران منتشر شده است. ضمن تشکر از حساسیت و توجه این رسانه‌ها بدین وسیله این خبر را تکذیب می‌کنم.

همچنین با توجه به برخی شایعات منتشر شده در این روز‌ها لازم به توضیح می‌دانم اینجانب اگرچه در ۲۰ ماه گذشته که در زندان بوده‌ام از مقامات قضایی درخواست استفاده از ظرفیتهای مصرح قانونی همچون تبدیل قرار بازداشت موقت و تجدید نظر در حکم بدوی، تخفیف در مجازات، آزادی مشروط و مرخصی را داشته‌ام اما هیچگاه از عملکرد و عقایدم نادم نبوده و به ادامه راه سبز امیدی که مردم ایران در پیش گرفته‌اند ایمان دارم. کنش‌های سیاسی من در زندان اعم از بیانیه‌های صادرشده و اعتصاب غذا و … همگی مؤید این واقعیت است و از آنجایی که در یک سال و نیم گذشته با بسیاری از آزادگان سرافراز جنبش سبز که در هفته گذشته از زندان آزاد شدند، از نزدیک زندگی کرده‌ام، می‌توانم شهادت دهم که آنان نیز نه تنها از عملکرد و عقاید خود نادم نبوده و نیستند، بلکه نسبت به ادامه راه سبز امید مؤمن‌تر شده‌اند.

بدیهی است کسانی باید از عملکرد خود نادم و پشیمان باشند که نحوه رفتارشان با ملت ایران به خصوص در دو سال گذشته عرفا «جنایت» نامیده می‌شود.

به امید رهایی تمامی اسرای جنبش سبز

علی ملیحی، عضو شورای سیاستگذاری سازمان دانش آموختگان ایران (ادوار تحکیم وحدت)

زندان اوین، بند ۳۵۰

کلمه

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید