خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  راهپیمایی کارگران شرکت مخابرات راه دور ایران در شیراز

راهپیمایی کارگران شرکت مخابرات راه دور ایران در شیراز

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارگران شرکت مخابراتی راه دور ایران (ITI) در اعتراض به عدم اجرای مصوبات دولت در مورد این واحد صنعتی،‌ در شیراز راهپیمائی کردند.

بیش از ۱۰۰ نفر از کارگران شرکت مخابراتی راه دور ایران در اعتراض به تأخیر در اجرای مصوبات هیأت دولت، در حدفاصل ساختمان استانداری فارس تا سازمان صنایع و معادن این استان راهپیمایی کردند.

به گزارش ایسنا، راهپیمایان با شعار “زندگی، معیشت حق مسلم ماست”، “مصوبات دولت اجرا باید گردد” و “۲۰ ماه حقوق کارگر پرداخت باید گردد” خواستار تسریع در اجرای مصوبات دولت و پرداخت مطالبات معوقات کارگران شدند.

این کارگران همچنین با حمل پلاکاردهایی واگذاری واحد صنعتی مخابراتی ITI به بانک ملی را محکوم کردند. 

‌جعفر قادری نماینده شیراز نیز با ابلاغ تذکری خطاب به احمدی نژاد نوشت: “علی رغم مصوبه سفر سوم دولت در فارس بر پرداخت کمک ۱۵ میلیارد تومانی به کارخانه ITI شیراز برای جبران بخشی از کسرهای این واحد تولیدی، متأسفانه در پیچ و خم اداری وزارتخانه‌های دولتی این مصوبه هنوز اجرائی نشده است. با عنایت به اینکه فشارهای روحی و روانی زیادی متوجه پرسنل این مجموعه است و کارکنان خدوم این مجموعه در طرح‌ها و پروژه‌های تولیدی زیادی مشارکت داشته و بخش عمده‌ای از نیازهای کشور توسط این واحد تولیدی تأمین شده است، دستور حضرتعالی برای عمل به مصوبات دولت مایه امتنان است.”

جعفر قادری همچنین به همراه ۵ نماینده دیگر استان فارس به وزرای صنایع و معادن، ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد اجرای مصوبات دولت تذکر داده و خواستار تسریع در اجرای مصوبات دولت شدند. 

شرکت مخابراتی راه دور ایران از ۲۰ ماه قبل تا کنون و پس از واگذاری به بخش خصوصی به دلیل مشکلات مالی دچار بحران شده و کارگران این واحد صنعتی بحرانی بارها برای دریافت مطالبات خود در شیراز و تهران تجمع اعتراض آمیز برگزار کرده‌اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید