خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  تجمع کارکنان کارخانجات مخابراتی راه‌دور ایران در شیراز

تجمع کارکنان کارخانجات مخابراتی راه‌دور ایران در شیراز

خبرگزاری هرانا – جمعی از کارکنان کارخانجات مخابراتی راه دور ایران(ITI) در شیراز، با تجمع در مقابل این کارخانه، نسبت به آنچه که برآورده نشدن خواسته‌های پیشین خود عنوان می‌کردند، اعتراض کردند.

به گزارش ایسنا، در این تجمع کارگران با شعارهایی مثل “زندگی،‌ معیشت، حق مسلم ماست” و “حق و حقوق کارگر پرداخت باید گردد”، خواستار رسیدگی مسوولان به درخواست‌های صنفی خود شدند.

“هاشم شمشیری”، نایب‌رئیس انجمن اسلامی کار این کارخانه، در حاشیه این تجمع به خبرنگاران گفت: در سال‌های گذشته به‌ویژه سال گذشته زحمات زیادی توسط مسوولان استانی و کشوری کشیده شد تا منجر به تصویب مصوباتی از طرف هیات دولت شد.

وی افزود:‌ یکی از این مصوبات پرداخت نقدینگی به مبلغ ۱۵ میلیارد تومان بود که هنوز پرداخت نشده است و برای پرداخت آن بین معاونت نظارت راهبردی ریاست‌جمهوری و وزارت صنایع و معادن اختلاف‌نظر وجود دارد.

شمشیری افزود: از لحاظ بیمه همه مشکل داریم. کارکنان این کارخانه این همه سختی می‌کشند، به امید اینکه بازنشسته شوند و اکثر یک‌سال تا یک‌سال‌ونیم مانده تا بازنشسته شوند.

وی اظهار کرد: ‌چون پول نداشتیم{حق بیمه} بدهیم، با توافق انجام شده به‌جای ۳۰ درصد، هفت درصد می‌دادیم که با عجز و التماس این مجوز را دریافت کردیم.

نماینده کارگران شرکت مخابراتی راه دور شیراز، ادامه داد: مدیرکل بیمه تامین اجتماعی فارس دیروز اعلام کرد از این به بعد چنانچه استاندار هم نامه بنویسد، هفت درصد را قبول نمی‌کنیم و باید ۳۰ درصد و بدهکاری‌های خود را به بیمه پرداخت کنیم.

شمشیری افزود:‌ عملا قفل شده‌ایم، نه امیدی به بازنشستگی داریم و نه امیدی به کار. نمی‌دانیم مسوولان، نمایندگان و وزرا چه‌کار می‌کنند؟

وی ادامه داد:‌ رییس‌جمهور در رسانه‌ها اعلام کرد اگر کار شما انجام نشد، وزیران مخابرات و صنایع را به شما تحویل می‌دهیم. الان بیایند جواب بدهند چرا وزرا مصوبات رییس‌جمهوری را اجرا نمی‌کنند؟ چه دست‌هایی در کار است که گفته می‌شود یکی از مناقصه‌ها گیر شما آمده ولی بعدازظهر می‌بینیم چیز دیگری از آب درآمده؟ این چه نوع حمایت از کارگران است؟

شمشیری گفت که‌ برای حصول نتیجه به وزارت صنایع و معادن و وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات مراجعه خواهند کرد.

وی اظهار کرد:‌ حقوق برخی کارگران بیش‌از ۱۶ ماه است که پرداخت نشده است و هر از سه چهار ماهی ۳۰۰ هزار تومان به ما می‌دهند. ما با این وضعیت چه‌کار کنیم؟

وی ادامه داد: صنعتی به این بزرگی نابود می‌شود در حالی که کارگران همه چیز را به جان خریده‌اند، شاید این مناقصه به ما برسد ولی این مناقصه از ما دریغ شد در صورتی که حق قانونی و تخصصی ما بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید