خبرگزاری هرانا

    خانه  > زندانیان  >  محرومیت های جدید برای ضیاءالدین نبوی و مجید دری

محرومیت های جدید برای ضیاءالدین نبوی و مجید دری

خبرگزاری هرانا – دو دانشجوی محروم از تحصیل، مجید دری و هم چنین ضیالدین نبوی که در حال گذراندن حکم خود در تبعید هستند است از حق استفاده از مرخصی محروم مانده اند.

به گزارش کلمه، مجید دری  که چندی پیش از زندان اوین به زندان بهبهان تبعید شد اکنون در این زندان که هزار کیلومتر با محل زندگی خانواده اش فاصله دارد نگهداری می شود.

با اینکه دری به زندان بهبهبان تبعید شده است اما همچنان اجازه استفاده از مرخصی و ملاقات حضوری او با دادستان تهران است و این نکته در پرونده وی درج شده است.

خانواده دری هر بار برای دریافت یک مرخصی چندروزه که حق همه زندانیان است و حتی زندانیان جرایم خطرناک نیز از آن برخوردارند به دادستانی تهران مراجعه کرده اند با این پاسخ مواجه شده اند که وی از حق مرخصی محروم است.

این زندانی سیاسی به بیماری کم خونی و سردردهای شدید مبتلاست اما دادستان و بازجویان وزارت حتی حاضر نیستند به این دانشجوی محروم از تحصیل مرخصی درمانی بدهند.

این دانشجوی محروم از تحصیل با حکم قاضی پیر عباسی، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به شش سال حبس همراه با تبعید محکوم شده است.

گفتنی ست چندی پیش ماموران اداره اطلاعات کرج، خانواده دری را نیز احضار کرده و به آنها گفتند در صورت هرگونه اطلاع رسانی در باره وضعیت مجید دری، وی را به زندان اهواز تبعید خواهند کرد و همین موضوع موجب عدم اطلاع رسانی خانواده مجید دری از آن زمان تاکنون شده است . زندان اهواز شرایط به مرتب بدتری از زندان بهبهان دارد.

در همین زمینه ضیاالدین نبوی، دانشجوی محروم از تحصیل نزدیک به دو سال است که در زندان به سر می برد و نیمی از این مدت را نیزدر زندان کارون اهواز در تبعید گذرانده است.

ضیا نبوی در این مدت از هرگونه مرخصی محروم بوده است و یک ساعت را نیز خارج از زندان نگذرانده است.  خانواده او نیز به دلیل دوری مسافت و مشکلات دیگر قادر نیستند همیشه او را در این زندان ملاقات کنند . ضیا نبوی با حکم قاضی پیر عباسی، رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب حکم ۱۵ سال زندان در تبعید را دریافت کرد. این حکم بعد در دادگاه تجدید نظر به یازده سال زندان در تبعید تبدیل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید