خبرگزاری هرانا
امروز پنج شنبه ۲۵ فروردین ۱۳۹۰, 17th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۵ ساعت ۱۲:۴۳:۴۸

    خانه  > کارگران  >  اعتصاب کارگران پتروشیمی ماهشهر ادامه دارد

اعتصاب کارگران پتروشیمی ماهشهر ادامه دارد

خبرگزاری هرانا – اعتصاب گسترده و بزرگ کارگران مجتمع‌های پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر وارد پنجمین روز خود شد.

به گزارش اتحادیهٔ آزاد کارگران ایران، این اعتصاب که از روز ۲۰ فروردین ماه جاری با اعتصاب و تجمع کارگران پیمانکاریهای مجتمع پتروشیمی بندر امام آغاز شد طی روز‌های گذشته بسرعت سایر مجتمع‌های پتروشیمی منطقه از قبیل پتروشیمی‌های امیرکبیر، خوزستان، شیمائی رازی، تندگویان، بوعلی و اروند را نیز دربرگرفته است.

کارگران این پتروشیمی‌ها همچنان مصمم و یکپارچه بر خواستهای محوری خود از قبیل حذف پیمانکاران متعدد واسطه‌ای، لغو قراردادهای موقت و تدوین قراردادهای مستقیم و دسته جمعی با کارفرمای اصلی پا فشاری می‌کنند.

بنا بر این گزارش در پنجمین روز اعتصاب گسترده کارگران پیمانکاریهای مراکز پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر، هزاران کارگر این مراکز مانند روزهای گذشته در محل کار خود حاضر شده و تا پایان وقت اداری در اعتصاب بسر برده و سپس همراه با راه پیمآیی و دادن شعار حول خواستهای خود به منازلشان رفتند.

در ادامه این اعتصابات و اعتراضات گسترده، روز سه شنبه ۲٣ فروردین ماه کارگران مجتمع‌های امیرکبیر، تندگویان وبوعلی در یک حرکت هماهنگ و به هم پیوسته از مقابل محوطه پتروشیمی‌ها با سر دادن شعار به راهپیمائی پرداختند.

گفتنی ست مدیریت پتروشیمی‌های منطقه در برخورد به این اعتصابات گسترده همچنان سیاست سکوت و‌‌ رها کردن کارگران به حال خود را درپیش گرفته‌اند تا با اینکار کارگران را در ادامه اعتصاب و اعتراضات خود خسته و فرسوده کنند و از طرفی فرصت کافی برای چگونگی بر خورد با این اعتصاب گسترده را که کل منطقه و فعالیتهای روزمره در آن را تحت الشعاع قرار داده است داشته باشند.

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید