خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۰, 18th of November 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۲ ساعت ۱۰:۴۸:۱۷

    خانه  > کارگران  >  ادامه اعتراض ١۵۰۰ تن از کارگران مجتمع پتروشیمی بندر امام

ادامه اعتراض ١۵۰۰ تن از کارگران مجتمع پتروشیمی بندر امام

خبرگزاری هرانا – حدود ۱۵۰۰ کارگر مجتمع پتروشیمی بندر امام (بندر شاهپور) روز یکشنبه ٢١ فروردین ماه، اعتراضات خود نسبت به اجرا نشدن مصوبه دولت مبنی بر انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران را، که از روز شنبه آغاز شده بود، ادامه دادند.

به گزارش ایلنا، این کارگران روز شنبه ٢۰ فروردین ماه ٩۰ اقدام به برگزاری تجمع در مقابل ساختمان مرکزی مجتمع پتروشیمی بندر امام کرده و خواستار آن بودند که به نقش پیمانکاری های واسطه ای پایان داده شود و مجتمع پتروشیمی با خود کارگران، قرارداد مستقیم امضا کند.

بر اساس این گزارش، تجمع مذکور ادامه تجمع اعتراضی این کارگران در روز ۲۸ اسفند سال گذشته بود که در جریان آن اعلام کرده بودند که در صورت برآورده نشدن خواسته شان، در روز ۲۰ فروردین دست به تجمع می زنند.

همزمان تارنمای اتحادیه آزاد کارگران ایران، اعلام کرده است که در پی تحقق نیافتن مصوبه دولت، کارگران پیمانکاری مجتمع پتروشیمی بندر امام در روزهای شنبه و یکشنبه دست به اعتصاب زده اند.

بر اساس این گزارش، کارگران از ساعات اولیه صبح روز یکشنبه با زدن کارت ساعت، درمحل کار خود حاضر نشدند و در محوطه بزرگ جلوی دفتر مرکزی مجتمع پتروشیمی بندر امام تجمع کردند.

اتحادیه آزاد کارگران ایران ضمن حمایت از ادامه اعتصاب و تجمع‌های کارگران مجتمع پتروشیمی بندر امام برای رسیدن به خواست‌شان، خواستار برچیده شدن کامل شرکت‌های پیمانکاری و قراردادهای موقت در تمامی واحدهای تولیدی و صنعتی و خدماتی ایران شد.

در این حال، تاکنون گزارش دیگری در مورد اعتراض صنفی کارگران مجتمع پتروشیمی بندر امام منتشر نشده است و مقام‌های دولتی نیز در این باره واکنشی نشان نداده‌اند.

موضوع لغو واسطه‌های پیمانکاری و ایجاد قراردادهای مستقیم با کارفرمای اصلی در ماه‌های اخیر از جمله خواسته‌های کارگران برخی از واحدهای تولیدی در ایران بوده است.

در همین ارتباط، می‌توان به کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان و ایران خودرو و همچنین پتروشیمی تبریز اشاره کرد که تاکنون این درخواست در کارخانه ذوب آهن اصفهان اجرا شده است.

ایلنا گزارش داده است که در برخی از شرکت‌های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، اعتراض‌های مشابهی از سوی کارگران صورت گرفته است و آنها خواستار انعقاد قرارداد مستقیم با خود شده‌اند.

طی ماههای اخیر، اعتصابات و اعتراضات کارگری در شهرهای مختلف کشور بوقوع پیوسته، که کارگران نسبت به عدم دریافت حقوق معوقه خود، عدم استخدام، اخراج، تصمیم به تعطیلی واحد تولیدی خود و همچنین شرایط کاریِ خود، معترض بوده اند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید