خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۰, 24th of January 2019      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۲۲ ساعت ۸:۲۱:۵۱

    خانه  > سایر گروهها  >  هرانا؛ بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر در پی کشتار پناهندگان ایرانی در عراق

هرانا؛ بیانیه جمعی از زندانیان سیاسی رجایی شهر در پی کشتار پناهندگان ایرانی در عراق

خبرگزاری هرانا – جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۴ سالن ۱۲، زندان رجایی شهر کرج در پی حمله ارتش عراق به اردوگاه پناهندگان ایرانی در این کشور ضمن تسلیت به خانواده مددزاده از مجامع حقوق بشری و دولت‌های متعهد به کنوانسیون ژنو خواهان پیگیری این کشتار شدند.

متن بیانیه این زندانیان که در اختیار ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران “هرانا” قرار گرفت به شرح زیر است:

در طی روز‌های اخیر دولت عراق با یورش نظامی بسیار وحشیانه، گروهی از هموطنانمان که در اردوگاه اشرف ساکن هستند را کشته و زخمی کردند، شگفت انگیز است دولتی که خود را اسلامی و شیعی می‌داند علیه کسانی که آن‌ها نیز شیعه، پناهنده و غیر مسلح هستند دست به چنین جنایتی می‌زند.
شگفت انگیز‌تر اینکه وزیر خارجه دولت شیعی حاکم بر کشورمان نیز به جای آنکه می‌بایست به لحاظ انسانی و ایرانی بودن چنین جنایت هولناکی را محکوم کند، از دولت عراق به دلیل این جنایت ضد حقوق بشری تشکر می‌کند.
براستی که مفهوم اسلامی بودن، شیعی بودن و ایرانی بودن و مفهوم دفاع از حقوق انسانی و پناهنده را به تمام و کمال از دولت‌های اسلامی شیعی حاکم بر عراق و ایران دریافتیم.
ما گروهی از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر ضمن تسلیت به همبندی عزیزمان فرزاد مدد‌زاده و هم چنین هم زندانی شبنم مددزاده که در این جنایت ضد بشری برادر و خواهر خود را از دست دادند و هم چنین به سایر خانواده‌های مصیبت دیده تسلیت گفته و از همه نهاد‌ها و دولت‌هایی که به اعلامیه جهانی حقوق بشر و کنوانسیون ژنو در مورد پناهندگان معتقد و پایبند هستند، می‌خواهیم این تجاوز آشکار را پیگیری و آنرا محکوم کنند.

جمعی از زندانیان سیاسی محبوس در بند ۴ زندان رجایی شهر کرج
۲۱ فروردین سال ۹۰

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید