خبرگزاری هرانا
امروز چهارشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۰, 20th of July 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۹۰/۰۱/۱۰ ساعت ۸:۱۵:۰۷

    خانه  > زندانیان  >  بی اطلاعی کامل از وضعیت تقی رحمانی

بی اطلاعی کامل از وضعیت تقی رحمانی

خبرگزاری هرانا – با گذشت بیش از پنجاه روز از بازداشت تقی رحمانی از فعالان ملی مذهبی و مشاور مهدی کروبی، همچنان از وضعیت و سرنوشت این فعال سیاسی و پژوهشگر، خبری در دست نمی‌باشد.

به گزارش جرس، رحمانی که شامگاه بیستم بهمن ماه ٨٩، و در پی فراخوان راهبران جنبش سبز برای خیزش ٢۵ بهمن در تهران بازداشت شده بود، همچنان در وضعیت نامشخص و بلاتکلیف به سر می‌برد.

بر اساس این گزارش، ارتباط این فعال سیاسی از یک هفته پیش از سال جدید با خانواده‌اش قطع شده و حتی اجازه تلفن یا ملاقات عید را نیافته است. این مسئله موجب نگرانی خانواده وی شده و مراجعات آن‌ها به مراجع قانونی و زندان اوین، تاکنون بی‌پاسخ مانده است.

گقتنی است در پی بازداشت تقی رحمانی، همسر وی نرگس محمدی بنا به تشخیص پزشکان معالج و جهت کنترل آثار فشارعصبی مجددی که بر او وارد شده بود، بعد از چند روز در بیمارستان بستری شد. این فعال حقوق بشری، قبل از بستری شدن در بیمارستان، نامه‌ای سرگشاده خطاب به دادستان تهران نوشته و با شرح آنچه بر خانواده‌اش طی یورش نیمه شب ماموران لباس شخصی گذشت، خاطرنشان ساخته بود “… احساس کردم سرزمین مادری‌ام به تاراج رفته و من بی‌پناه در سرزمینی غریب و بیگانه‌ام… احساس می‌کنم دیگر مرگ ما را سزاوار است و بس.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید