خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۸۹, 13th of June 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۲۵ ساعت ۱۸:۵۸:۱۲

    خانه  > اندیشه و بیان  >  هرانا؛ ادامه تجمع های اعتراضی پراکنده و تشدید خشونت نیروهای امنیتی

هرانا؛ ادامه تجمع های اعتراضی پراکنده و تشدید خشونت نیروهای امنیتی

خبرگزاری هرانا – گزارش‌ها از رسیدن دامنهٔ تظاهرات اعتراضی ۲۵ بهمن به شهرهای مختلف و ادامه تجمعات اعتراضی پراکنده با وجود تاریک شدن هوا (تا ساعت ۲۱) حکایت دارد.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، مردم معترض به دلیل تاریکی و آلودگی هوا مجبور به آتش زدن سطل‌های زباله شده با نزدیک‌تر شدن به میدان آزادی، درگیری‌ها نیز تشدید می‌شود.

شمار تظاهر کنندگان در تهران تا عصر امروز، بالغ بر صدها هزار نفر تخمین زده شده است.

هم چنین دامنه ی اعتراضات به شهرهایی نظیر مشهد، اصفهان، رشت و کرمانشاه هم رسیده است و بر همین اساس چند هزار نفر از مردم شیراز نیز در خیابان ملاصدارا جمع شده اند. پیش تر جرس نیز از تجمع شهروندان اصفهانی در میدان انقلاب این شهر خبر داده بود.

نیروهای امنیتی مستقر در شهرهای مذکور با پرتاب گاز اشک آور، ضرب و شتم با باتوم و… به مقابله با تجمع کنندگان روی آورده اند.

منابع خبری نزدیک به اصلاح طلبان مدعی شده اند که موسوی و همسرش زهرا رهنورد از خیابان شادمان توسط نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی ایران به منزل باز گردانده شدند.

“نظامی جدا شو، با ملت هم‌صدا شو”، “پلیس جدا از دولت/ بیا کنار ملت”، سیدعلی مبارک پیوندتان مبارک” و “پول نفت چی شده خرج بسیجی شده” برخی شعارهای مردم معترض در ایران است.

هم چنین مشاهدات عینی شهروندان حاکی از آن است که هلی کوپترهای سنگین بر فراز تهران به پرواز در آمده اند.

لازم به ذکر است که عصر امروز سازمان عفو بین الملل با انتشار بیانیه ای، برخورد خشن نیروهای امنیتی ایران با تظاهرکنندگان در تهران و اصفهان را محکوم نموده است.

 

 

عکس از بی بی سی- ۲۵ بهمن ماه

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید