خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > زندانیان  >  مخالفت با آزادی مشروط و یا مرخصی نظام حسن پور

مخالفت با آزادی مشروط و یا مرخصی نظام حسن پور

خبرگزاری هرانا – مسوولان قضایی به خانواده نظام حسن‌پور، از زندانیان حوادث پس از انتخابات اعلام کرده‌اند که با مرخصی و آزادی مشروط وی مخالف‌اند.

به گزارش کلمه، نظام حسن‌پور، جوان ۲۵ ساله و از بازداشت شدگان اعتراضات پس از انتخابات  است که ظهر ششم دی ماه در تهران دستگیر شده است. او بیش از یک سال است که بدون مرخصی در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد.

براساس قوانین جمهوری اسلامی، زندانی‌هایی که سابقه محکومیت موثر کیفری ندارند، پس از گذراندن نیمی از دوران محکومیت خود مشمول آزادی مشروط می‌شوند. استفاده از مرخصی نیز از دیگر حقوق زندانیان شمرده می‌شود. حسن‌پور هیچ گونه سابقه محکومیت کیفری ندارد و بنابراین شرایط آزادی مشروط را داراست.

از آنجا که خانواده حسن‌پور در یکی از روستاهای توابع کوهدشت زندگی می‌کنند و به دلیل دوری راه و نداشتن توان مالی مناسب قادر نیستند برای ملاقات با او همیشه به زندان اوین مراجعه کنند به همین دلیل این زندانی اغلب اوقات بدون ملاقات در زندان اوین به سر می‌برد اما با این همه مسوولان قضایی با مرخصی او مخالفت می‌کنند.

حسن‌پور در دادگاه بدوی به ریاست قاضی مقیسه به ۶ سال زندان محکوم شده بود؛ بعدها این حکم به دو سال زندان کاهش پیدا کرد. او هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می‌برد و مانند دیگر زندانیان این بند حتی نمی‌تواند با خانواده‌اش تماس تلفنی داشته باشد.

 

نظام، در زمان دستگیری دانشجوی ترم آخررشته علوم تربیتی و تنها نان آور خانواده شش نفری خود بود. او مسوولیت سرپرستی از خواهران و برادرانش را بر عهده داشت و اکنون خانواده‌اش با مشکلات شدید مالی دست و پنجه نرم می‌کنند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید