خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اندیشه و بیان  >  محکومیت نظام حسن پور به شش سال حبس تعزیری

محکومیت نظام حسن پور به شش سال حبس تعزیری

خبرگزاری هرانا – نظام حسن پور، زندانی گمنام وقایع پس از انتخابات، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب، به ریاست قاضی مقیسه به ۶ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به استناد ماده ۶۱۶ قانون مجازات اسلامی به ۵ سال زندان تعزیری و به اتهام مقاومت در برابر ماموران دولت به استناد ماده ۶۰۷ قانون مجازات اسلامی به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، این شهروند ۲۵ ساله اهل یکی از روستاهای توابع کوهدشت، نزدیک به ۵ ماه پیش در روستای محل زندگی اش توسط نیروهای وزارت اطلاعات با همکاری بسیج محلی بازداشت شد. این در حالی است که به مدت ۴ ماه در بند ۳۵۰ زندان اوین در حالت بلاتکلیف به سر برد و هیچ‌گونه رسیدگی درمورد پرونده‌اش صورت نگرفت.

علت بازداشت این زندانی گمنام شرکت در اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته عنوان شد، ضمن اینکه تصویر نظام حسن‌پور نیز در نشریه ویژه نیروی انتظامی منتشر شده بود.

لازم به‌ ذکر است در ابتدا برادر این زندانی سیاسی بازداشت شد و نهادهای امنیتی اعلام کردند نظام حسن‌پور باید خود را تحویل دهد تا برادرش آزاد شود.

آقای حسن پور در زمان دستگیری دانشجوی ترم آخررشته علوم تربیتی و تنها نان آور خانواده ی شش نفری خود بود و هم اکنون در بند ۳۵۰ زندان اوین به سر می برد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید