خبرگزاری هرانا
امروز شنبه ۲ بهمن ۱۳۸۹, 23rd of October 2018      آخرين بروز رسانی در ۱۳۸۹/۱۱/۰۲ ساعت ۳:۳۱:۰۰

    خانه  > اقلیت های دینی  >  هرانا؛ بازداشت جمعی از شهروندان مسیحی در دزفول و اهواز

هرانا؛ بازداشت جمعی از شهروندان مسیحی در دزفول و اهواز

هرانا؛ بازداشت جمعی از شهروندان مسیحی در دزفول و اهواز

خبرگزاری هرانا – جمعی از نوکیشان مسیحی بدلیل محدودیت ها، در مکانی که با عنوان کلیسای خانگی به جهت پرستش و برگزاری مراسم شکرگزاری دور هم گرد آمده بودند با ورود مامورین امنیتی بازداشت و با گذشت یکماه از سرنوشت خادم این کلیسا ی خانگی تاکنون اطلاعی در دست نیست.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، روز جمعه در تاریخ ۳ دی ماه ۱۳۸۹ تعداد ۱۰ تن از نوکیشان مسیحی که به جهت برگزاری ایام کریسمس تولد عیسی مسیح در یک کلیسای خانگی در شهرستان دزفول که با مشارکت دیگر همکیشان خود از شهرهای اندیمشک و اهواز گردهم آمده بودند؛ توسط ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

بر پایه این گزارش این مراسم شکر گزاری که بدلیل محدودیت ها برای نوکیشان مسیحی فارسی زبان در خانه ایی واقع در باغ شمس آباد دزفول در حال برگزاری بود در ساعت ۶:۴۵ دقیقه عصر آن روز با ورود نابهنگام ۴ تن از افراد لباس شخصی که خود را ماموران وزارت اطلاعات معرفی کرده بودند باعث برهم زدن این مراسم شدند.

ماموران امنیتی پس از ورود با دستوری مبنی بر اینکه کلیه افراد تلفن های موبایلشان را خاموش کنند ضمن بازرسی خانه اقدام به جمع آوری کتابهای مقدس و گوشی های موبایل این افراد کردند و نیز کلیه هدایا و کادوهایی که برای جشن کریسمس آماده شده بود را نیز ضبط کردند.

همچنین ماموران امنیتی ضمن بازداشت کلیه افراد ، مسئول و خادم کلیسای خانگی بنام ” نورالله قبیتی زاده” را با دستبند و چشمانی بسته بهمراه ۱۰ تن دیگر از بازداشت شدگان به خانه ایی خالی از سکنه انتقال می دهند.

ماموران امنیتی از همان ابتدا مسئول گروه کلیسای خانگی را از بقیه جدا کرده و به اتاق دیگری می برند و سپس ضمن توهین و برخورد نامناسب با دیگر بازداشت شدگان از کلیه افراد اقدام به عکسبرداری از چهره تک تک این افراد می کنند.

بازداشت شدگان که برخی از آنان از شهرهای اندیمشک و اهواز به دزفول آمده بودند پس از انجام بازجویی و اخذ تعهد کتبی آزاد می شوند.

اما با گذشت نزدیک به یک ماه از زمان بازداشت “نورالله قبیتی زاده ” خادم کلیسای خانگی در دزفول، نامبرده تاکنون هیچگونه تماس و یا ملاقاتی با خانواده خود نداشته است .

همچنین تاکنون پیگیریهای خانواده و بستگان برای مشخص شدن وضعیت سلامت و یا مکان نگهداری ایشان نتیجه ایی در بر نداشته و بی اطلاعی و بی خبری مطلق از وضعیت ایشان باعث موجی از نگرانی در میان خانواده و بستگان وی گردیده است.

از سوی دیگر دو تن از نوکیشان مسیحی اهوازی بنامهای “مصطفی” ۳۰ ساله و “خلیل ” نیز در هفته گذشته توسط ماموران اطلاعات بازداشت شدند که کماکان خبری از ایشان در دسترس نیست.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید