خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اقلیت های دینی  >  بازداشت یک درویش گنابادی در شهرستان درود

بازداشت یک درویش گنابادی در شهرستان درود

بازداشت یک درویش گنابادی در شهرستان درود

خبرگزاری هرانا –  جمشید لک از دراویش گنابادی ساکن شهرستان درود، صبح دیروز توسط ماموران لباس شخصی و نیروی انتظامی بازداشت شد.

به گزارش خبرنگار سایت مجذوبان نور، ماموران امنیتی اعزامی از شهرستان خرم آباد و نیروی انتظامی درود، در ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه به منزل این درویش گنابادی وارد شده و پس از ضرب و شتم شدید وی در مقابل دیدگان خانواده‌اش، او را به بازداشتگاه اطلاعات درود انتقال و مورد بازجویی قرار داده و پس از ۱۰ ساعت آزاد کردند.
بر اساس این گزارش، ماموران ضمن بازرسی و تفتیش منزل آقای لک کلیه اقلام فرهنگی از قبیل کتب عرفانی، سی دی و حتی مدارک شخصی وی را ضبط و با خود بردند.

پیرو دستگیری جمشید لک، جمعی از دراویش طریقت گنابادی منطقه، جهت آزادی آقای لک در صدد تجمع در مقابل اداره اطلاعات شهرستان درود بودند که پس از آزادی این درویش، متفرق شدند.

لازم به یا دآوری است که در سال ۱۳۸۴ این درویش گنابادی به اتهام نشر اکاذیب و افترا و توهین به ماموران دولت در واقعه تخریب حسینیه قم، تحت پیگرد قضایی قرار گرفته و پس از ۱۱ روز بازداشت در زندان درود، نهایتا به ۷۴ ضربه شلاق محکوم شد و حکم صادره در مورد وی به اجرا درآمد.

مطالب مرتـبط

    بدون نظر

    نظر بگذارید